خبر خوب؛ برای جاماندگان از یارانه


کمیسیون تلفیق مجلس: امکان ثبت نام جاماندگان و حذف شدگان یارانه فراهم می‌شود و در سال آینده یارانه همه یارانه بگیران دو برابر خواهد شد.

1399/11/06
|
09:23

رحیم زارع در نشست خبری ظهر امروز یکشنبه خود در تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار کرد: براساس مصوبات کمیسیون تلفیق، یارانه تمام افراد یارانه‌بگیر در سال آینده دو برابر خواهد شد و هر شخصی در حال حاضر یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافت می‌کند رقم یارانه او در سال آینده به 91 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
دولت در لایحه بودجه، 73 هزار و 800 میلیارد تومان برای پرداخت یارانه در نظر گرفته بود که کمیسیون تلفیق آن را به 147 هزار میلیارد تومان افزایش داد.
به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شدند امکان ثبت نام و پرداخت یارانه هدفمندی و همچنین معیشتی و سایر یارانه‌ها را برای کلیه افرادی که ثبت‌نام نکردند، افراد جدید و افرادی که منصرف شدند، فراهم کنند.
زارع همچنین گفت: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق عدم ثبت نام یا تاخیر در ثبت نام و عدم پرداخت یارانه هدفمندی و یارانه معیشتی و سایر یارانه‌ها تخلف محسوب شده و مسوولیت آن به عهده کلیه مدیران ذیربط است و این تخلف قابل رسیدگی در مراجع ذیصلاح است.

دسترسی سریع