اضافه شدن داروی جدید درمان دیابت به فهرست بیمه‌ای

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: 4 داروی كاربردی و پرمصرف دیابت تا 75 درصد با حمایت بیمه، ارائه می‌شود.

مهدی رضایی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما گفت: در هفته دیابت 4 داروی جدید درمان دیابت كه تا كنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود و علاوه بر آن خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قند خون و تجهیزاتی از جمله نوار قند خون و سوزن سنجش قند خون هم شامل بسته بیمه‌ای است.
معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت افزود: داروی داپاگلیفلوزین، در دو دوز 5 و 10 میلی گرمی و داروی تركیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در دو دوز 750 و 1000 میلی گرمی هم با پوشش 75 درصدی به این بیماران ارائه می‌شود.
مهدی رضایی گفت: نوار قند خون هم به تعداد معین تحت پوشش بیمه به بیماران داده می‌شود و در 6 ماه نخست امسال هزار و 100 میلیارد تومان هزینه برای این بیماران پرداخت شده است.
معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های كشور است كه به علت اهمیت از یك سال قبل تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج قرارگرفت.
مهدی رضایی گفت: بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است به گونه‌ای كه در بیمه سلامت 760 هزار بیمار دیابتی در این مدت شناسایی شده اند و 32 كد ژنریك برای آن‌ها تعریف شده است كه از این تعداد 25 كد دارویی تحت پوشش كامل صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج ارائه می‌شود.

1402/08/22
|
06:53
دسترسی سریع