مسعود فروتن

حوزه تخصصی: گویندگی

مسعود فروتن لاریجانی (زاده 2 اسفندماه سال 1324- آمل) نویسنده، مجری و كارگردان سینما و تلویزیون و رادیو در ایران و جزء اولین نسل فارغ‌التحصیلان كارگردانی تلویزیون، از «مدرسه عالی تلویزیون و سینما» در سال 1350است.

مسعود فروتن لاریجانی (زاده 2 اسفندماه سال 1324- آمل) نویسنده، مجری و كارگردان سینما و تلویزیون و رادیو در ایران و جزء اولین نسل فارغ‌التحصیلان كارگردانی تلویزیون، از «مدرسه عالی تلویزیون و سینما» در سال 1350است.مسعود فروتن در سال 1353 با ورود به دانشكده هنرهای دراماتیك مدرك لیسانس خود در زمینه كارگردان سینمایی را نیز دریافت نمود.
وی در اوایل دهه پنجاه با سیمین هاشمی كه در آن زمان از گویندگان و مجری‌های تلویزیون ایران بوده ازدواج كرد و زندگی كوتاهی داشته كه ثمرهٔ آن دختری به نام تورنگ می‌باشد كه در آمریكا مشغول پزشكی میباشد.

او بیش از چهار دهه است كه به فعالیت سینمایی و تلویزیونی مشغول است و در كارنامه هنری اش، بیش از ٣5٠ تله تئاتر و چندین فیلم و سریال دیده می‌شود.در كارنامه كارگردانی تلویزیونی وی برخی قسمت های شوی رنگارنگ و میخك نقره ای و ضبط برخی از كنسرت های محمدرضا شجریان سهراب پورناظری. علیرضا قربانی. سالار عقیلی و...دیده می‌شود. همچنین ایشان از سال ١٣٩١ بعنوان مجری تلویزیون و رادیو مشغول به كار شد كه از آثار شاخص وی میتوان به بخش شبانگاهی رادیو پیام و برنامه مستند شفا و یادگاری از تلویزیون اشاره كرد.فروتن تحصیل سینما را در دانشكده هنرهای دراماتیك خوانده‌است.

دسترسی سریع