افزایش دو برابری استقبال از طرح تشویقی كالابرگ الكترونیكی

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر 61 میلیون نفر امكان بهره مندی از طرح كالابرگ الكترونیك را دارند.

علیرضا عسگریان با اشاره به اینكه استقبال مردم از طرح كالابرگ الكترونیك 2 برابر شده است، افزود: با اضافه شدن دهك‌های 6 و 7 برای بهره مندی از كالابرگ الكترونیكی، چتر حمایتی این طرح از 41 میلیون نفر به 61 میلیون نفر افزایش یافته است.
افزایش دو برابری استقبال از طرح تشویقی كالابرگ الكترونیكی
وی گفت: 2 میلیون خانوار در حال حاضر از این طرح تشویقی استفاده كردند و پیش بینی می‌كنیم این آمار به حدود 4 میلیون خانوار معادل 13 میلیون نفر نیز برسد كه یك چهارم جمعیت یارانه بگیران را شامل می‌شود.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: دولت مصمم است تورمی را كه به 11 قلم كالای معیشتی اضافه شده است، جبران كند؛ این كالا‌ها به نرخ پایه سال 1401 برای مشمولان كالابرگ الكترونیكی محاسبه می‌شود.
به گفته آقای عسگریان، هم اكنون امكان بهره‌مندی از یارانه تشویقی 120 هزار تومانی برای دهك‌های درآمدی ششم و هفتم همچون دهك‌های اول تا پنجم درآمدی فراهم شده است.
بر اساس طرح كالابرگ الكترونیك، اعتبار یارانه برای همه یارانه‌بگیران در دهك‌های اول تا هفتم واریز شده و می‌توانند با مراجعه به 12 فروشگاه زنجیره‌ای و بیش از 110 هزار فروشگاه خرد، خرید كالا‌ها را انجام دهند. این خانواده‌ها با مراجعه به برنامه شبكه ملی اعتبار «شما» و نصب این اپلیكیشن از نرم‌افزار «بازار» می‌توانند فروشگاه‌های نزدیك محل سكونت را شناسایی و برای خرید 11 قلم كالای اساسی به این مراكز خرید مراجعه كنند. همچنین سرپرست خانوار می‌تواند برای استعلام از مانده‌حساب خود، كد دستوری # 1463*500* را شماره‌گیری و سپس گزینه اول «موجودی یارانه سرپرست» را انتخاب كند.

1402/08/13
|
15:26
دسترسی سریع