رضایتمندی 80 درصدی از كیفیت لوازم خانگی ایرانی

وزارت صمت، میزان رضایت مردم از كیفیت لوازم خانگی ایرانی را در 6 ماهه نخست امسال بیش از 80 درصد، اعلام كرد.

بر اساس پژوهش مركز آمار ایران نیز میزان رضایت مردم از تولیدات لوازم خانگی در سال 1400، 68 درصد بوده است كه این میزان در سال 1401 به 76 درصد رسیده است.
براین اساس به سراغ برخی از خریداران لوازم خانگی ایرانی رفتیم و دلایل این رضایتمندی را جویا شدیم.
آنطور كه خریداران می‌گویند، خدمات پس از فروش یكی از مهم‌ترین دلایل استقبال آن‌ها از لوازم خانگی ایرانی است. همچنین كیفیت محصول مورد دیگری بود كه به گفته این افراد در مقایسه با گذشته ارتقا داشته است.
گواه این افزایش كیفیت، افزایش میزان صادرات لوازم خانگی ایرانی به سایر كشورهاست؛ به گفته آقای شهرستانی نائب رئیس اتحادیه لوازم خانگی، هم اكنون تولیدات ایرانی در صنعت لوازم خانگی به كشور‌های عراق، افغانستان، پاكستان و همسایگان شمالی ایران صادر می‌شود.
یكی از تولیدكنندگان لوازم خانگی می‌گوید: محصولات خود را علاوه بر كشور‌های همسایه ایران، حتی به كشور‌های اروپایی هم صادر می‌كند.
به گفته تولیدكنندگان لوازم خانگی، این میزان افزایش صادرات با نوآوری‌ها و تولید محصولات روز دنیا محقق شده است. یكی از تولید كنندگان لوازم خانگی اكنون توانسته یك آبگرمكن مخزن دار برقی هوشمند را طراحی كند كه توسط هوش مصنوعی مدیریت می‌شود؛ و این امكان، بر اساس متوسط میزان مصرف 14 روز، آب را برای استفاده گرم می‌كند.
همچنین یكی از تولیدكنندگان لوازم خانگی با استفاده از هوش مصنوعی به دانش تولید بخاری هوشمند دست یافته است كه قابلیت كنترل از راه دور با تلفن همراه را دارد.
محمدمهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت هم می‌گوید: برنامه افزایش كیفیت، مطابق با انتظارات مردم ادامه دارد.
وی افزود: هم اكنون رقابت میان تولیدكنندگان بیشتر از حوزه محصول به سمت خدمات پس از فروش سوق یافته است طوری كه اكنون تولیدكنندگان ایرانی، مدت زمان ضمانت محصول خود را از 18 ماه به 24 ماه تا 60 ماه افزایش داده اند.

1402/08/06
|
12:54
دسترسی سریع