مفقودی 2 كودك، انسداد 45 راه و قطع برق 30 روستای ریگان

فرماندار ریگان در شرق استان كرمان می گوید كه به دنبال بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در مناطق كوهستانی این شهرستان 2 كودك مفقود شدند و تلاش امدادگران برای یافتن آنان جریان دارد.

1400/10/27
|
13:53
|

امین باقری با اشاره به تشدید سیلاب در ریگان عنوان كرد: همچنین جاری شدن سیلاب راه 45 روستای این شهرستان را مسدود كرد.

فرماندار ریگان تاكید كرد: تمامی روستاهای مناطق كوهستانی ریگان هم اكنون در محاصره سیلاب قرار دارند و قطع برق 30 روستا و تلف شدن دام ها از دیگر خسارات سیلاب در این شهرستان است.

وی از اعزام دهها اكیپ امدادی به مناطق سیل زده ریگان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینكه هر لحظه بر شدت و سرعت سیلاب در این شهرستان افزوده می شود شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری كنند.

به گزارش ایرنا سیل در جنوب استان نیز یك مفقودی داشته و برخی مناطق را دچار آبگرفتگی كرده است.

ستاد مدیریت بحران استان كرمان با اتكا به پیش‌بینی هواشناسی هشدار سطح قرمز و اعلام ناپایداری شامل بارش باران، برف و وزش باد به‌نسبت شدید تا اواخر هفته جاری صادر كرد و خواستار اقدامات پیشگیرانه مدیران و شهروندان شد.

به گزارش ایرنا، هواشناسی كرمان هفته گذشته هشدار نارنجی صادر كرده بود اما روز گذشته سطح و رنگ هشدار را تغییر داد و خواستار افزایش اقدامات پیشگیرانه و مراقبت ها شد.

این هشدار درحالی است كه در سیل چندروز پیش در جنوب استان شاهد خسارت های به نسبت زیادی به زیرساخت های مختلف بودیم و میزان خسارت ها افزون بر 2 هزار و 200 میلیارد تومان اعلام شده بود.

براساس پیش‌بینی هواشناسی بارش ها تا عصر چهارشنبه هفته جاری (29 دی) تداوم خواهد داشت و باتوجه به شدت بارش ها و باعنایت به رطوبت خاك و گل و لای باقیمانده از بارش های قبل، احتمال جاری شدن سیلاب وجود دارد.

مناطق تحت تاثیر سامانه جدید بارشی از روز یكشنبه در غرب و جنوب استان شامل شهرستان های جیرفت، كهنوج، منوجان، فاریاب، رابر، بافت و پاره ای از مناطق شمال و شرق استان خواهد بود.

براساس این پیش بینی اثر مخاطره این سامانه نیز بارش باران و برف، وزش باد به‌نسبت شدید، آبگرفتگی معابر، جاری شدن آب از بالادست و سیلابی شدن مسیل ها در برخی نقاط استان بویژه در نیمه جنوبی، اختلال در تردد راه های مواصلاتی و لغزندگی سطح جاده های كوهستانی خواهد بود.

ریگان از جمله شهرستان های حادثه خیز كرمان است و تا مركز این استان 285 كیلومتر فاصله دارد.

دسترسی سریع