توسط معاون وزیر علوم؛ بخشنامه حضوری شدن آموزش در همه مقاطع به دانشگاه ها ابلاغ شد

معاون آموزشی وزارت علوم در بخشنامه ای به همه دانشگاه‌ها جزئیات حضوری شدن نیمسال دوم تحصیلی 1401-1400 را ابلاغ كرد.

1400/10/27
|
10:28
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری مهر، علی خاكی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم در بخشنامه ای به رؤسای شورای استانی آموزش عالی كشور حضوری شدن نیمسال دوم تحصیلی 1401-1400 را اعلام كرد.

متن كامل این بخشنامه به شرح زیر است:

با عنایت به مصوبه نشست ستاد از سرگیری آموزش حضوری دانشجویان در تاریخ 20 دی 1400 در خصوص حضوری شدن آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و نیز حاصل مذاكرات به‌عمل‌ آمده در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با حضور مقام عالی وزارت در روز 23 دی 1400 مستدعی است هماهنگی لازم برای اقدامات مرتبط با در نظر گرفتن همه شرایط و الزامات اختصاصی آن دانشگاه، مؤسسه آموزش عالی در اجرای مصوبه زیر صورت پذیرد:

مصوبه: همه كلاس‌های آموزشی دانشجویان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در تمامی مقاطع تحصیلی نیمسال دوم 1401-1400 به‌صورت حضوری برگزار شود.

تبصره یك: بر اساس شرایط هر دانشگاه، مؤسسه آموزش عالی به‌ ترتیب و در صورت لزوم، 1) آموزش حضوری دانشجویان تحصیلات تكمیلی (دكتری تخصصی و كارشناسی‌ارشد، دكتری حرفه‌ای)، 2) آموزش دروس عملی برنامه‌های درسی (آزمایشگاه، كارگاه، درمانگاه و نظایر این‌ها)، 3) آموزش حضوری دانشجویان كارشناسی، كاردانی به‌صورت كاملاً حضوری در اولویت باشد.

تبصره دو: در اجرای هر چه مؤثرتر مصوبه، بر اساس هماهنگی با مراجع استانی به‌ویژه استانداری و بر اساس آخرین تصمیمات مراجع ذی‌صلاح تصمیم‌گیری و اقدام شود.

تبصره سه: تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی استان در صورت لزوم استفاده از آموزش‌های الكترونیكی در قالب تركیب متناسب آن با آموزش حضوری، الزاماً باید مطابق با نظام‌نامه یادگیری الكترونیكی و تحت نظارت شورای آموزش عالی استان اقدام كنند.

تبصره چهار: در هر حالت مراعات كامل پروتكل‌های بهداشتی به‌منظور حفظ سلامت دانشجویان و دانشگاهیان الزامی است.

دسترسی سریع