اختلال در سامانه طرح جهش تولید مسکن در روز اول ثبت نام !!

امروز زمان آغاز اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه ثمن اعلام شده بود .

1400/07/28
|
19:50

بنابر اعلام مسئولین وزارت مسکن وشهرسازی قراربود سامانه ثمن از ظهر امروز در دسترس متقاضیان خرید خانه در طرح جهش مسکن قرار بگیره، اما این سامانه با اختلال گسترده‌ای روبه رو شد .
در اولین اطلاعیه وزارت مسکن و شهرسازی آمده که متقاضیان از ساعت 12 ظهر چهارشنبه مورخ 1400/07/28 می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند اما این سامانه با اختلال گسترده مواجه است.
وزارت راه و شهرسازی سامانه اقدام ملی مسکن را که در دولت قبل راه‌اندازی شد را به سامانه ثمن تغییر داده، در واقع آدرس سامانه قبلی حذف و سامانه ثمن به آدرس
saman.murd.irبارگزاری شده است.
ظاهرا این جابه‌جایی آدرس به درستی انجام نشده و سامانه را به اختلال مواجه کرده است، چرا که این سامانه بین دو آدرس قبلی و جدید جابه‌جا می‌شود.
در اختلال بعدی که مربوط به‌روزرسانی نشدن اطلاعیه‌ها و شرایط ثبت‌نام مسکن است در واقع اطلاعاتی که حدود دو سال پیش برای متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن روی سامانه بارگزاری شده همچنان در جای خود قرار دارد؛ اما اطلاعات طرح جهش مسکن یا «نهضت ملی مسکن» وجود ندارد.
همچنین در پایان این اطلاعات گزینه ثبت‌نام وجود دارد اما با اختلال روبه‌روست.
در بخش ثبت‌نام مسکن اولین اطلاعاتی که لازم است وارد شود استان و شهر مورد درخواست است اما وقتی متقاضی روی هر کدام از این موارد کلیک می‌کند با اخطار «داده‌ای موجود نیست» مواجه می‌شود. اما تا زمانی که متقاضی این دو بخش را تکمیل نکد وارد مرحله بعد نمی‌شود.
در واقع در حال حاضر امکان ثبت‌نام متقاضیان وجود ندارد.
این درحالی است که به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی واجدین شرایط یا همان بی‌مسکن‌ها طبق قانون جهش تولید از 28 مهر (امروز) می توانند ثبت نام کنند .
محمودزاده با اعلام این‌که "ثبت‌نام متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن از ظهر 28 مهرماه در سامانه saman.mrud.ir آغاز می‌شود" البته شروط اصلی برای ثبت‌نام متقاضیان را داشتن فرم ج سبز (عدم استفاده از امکانات دولتی و یارانه‌ای زمین و مسکن و تسهیلات)، نداشتن مالکیت خصوصی، تأهل و یا سرپرست خانوار بودن، و داشتن سابقه حداقل 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن اعلام کرده بود .
وی البته تأکید کرد :تلاش کردیم در افزایش تسهیلات پیشنهادی، 50 درصد هزینه‌های ساخت‌وساز تأمین شود که این تسهیلات طی دوران ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود و کسانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند نگرانی نداشته باشند زیرا تمامی مزایای موجود در طرح قانون جهش تولید مسکن نیز شامل آنها خواهد شد و تفاوت ماهیتی از نظر مزایا برای متقاضیان وجود ندارد و طبق زمان‌بندی در صورت مشارکت، پروژه‌ها تحویل متقاضیان می‌شود.
بر اساس اعلام وزارت مسکن و شهرسازی واجدین شرایط یا همان بی‌مسکن‌ها یک ماه برای ثبت‌نام در سامانه ثمن فرصت دارند.

دسترسی سریع