میزان گسترش ویروس کرونا در کودکان - کودکان و ادامه زنجیره انتقال کرونا

دکتر شمس اله نوری پور متخصص اطفال و رییس بیمارستان کودکان مفید در مصاحبه اختصاصی با رادیو پیام درباره سطح گسترش ویروس کرونا در کودکان را می شنویم :

1400/06/18
|
06:48

این روزها شیوع سویه جدید ویروس کرونا و سرایت پذیری سریعتر آن ، توجه خانواده ها را به موضوع میزان گسترش و احتمال پیشروی سریعتر این ویروس در کودکان و ادامه زنجیره انتقال آن جلب کرده است .
به گفته کارشناسان پزشکی اگرچه میزان مرگ و میر کرونا در کودکان کم است، اما مساله مهم این است که کودکان در زنجیره انتقال قرارمی‌گیرند و هرچند در اغلب موارد خود به خود بهبود می یابند اما می توانند به یک منبع عمده جهت انتقال و ابتلای بعدی بزرگسالان تبدیل شوند.
در ابتدا این تصور وجود داشت که کودکان به کووید-19 مبتلا نمی شوند اما تحقیقات انجام شده در 3 تا 10 درصد کودکان ابتلا و حدود یک درصد تلفات گزارش شده است.

اینک با توجه به اخبار بازگشایی مدارس ، سطح گسترش ویروس کرونا در کودکان ، تمهیدات لازم درخصوص عدم ابتلا کودکان و جلوگیری از سرایت آن به دیگران بویژه در مدارس ؛
دکتر شمس اله نوری پور متخصص اطفال و رییس بیمارستان کودکان مفید در مصاحبه اختصاصی با رادیو پیام توضیحاتی را ارائه کرده است.

دسترسی سریع