بیش از 8 هزار میلیارد تومان فروش توسط دانش‌بنیان‌های فعال نانو

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اشاره به رشد دوبرابری سالانه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان حوزه نانو گفت: این شرکت‌ها سالانه رشد فروش 100درصدی نسبت به سال قبل را تجربه می‌کنند.

1399/12/10
|
12:24

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم رونمایی همچنین مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی را افتتاح و با فعالان فناور مستقر در سوله‌های این مرکز گفت‌وگو کرد.

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زمینه استقرار شرکت های دانش‌بنیان، در سوله‌های مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی برای انجام فعالیت‌های توسعه‌ای، تولیدی و پژوهش در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران فراهم شد.
رشد سالانه دوبرابری دانش‌بنیان‌های نانویی
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اشاره به توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در تامین نیازهای فناورانه کشور گفت: ستاد توسعه فناوری نانو در سال‌های اخیر برای توسعه این فناوری گام‌های اثربخشی برداشته است و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی نیز با رویکرد تازه‌ای که در حمایت از ایده‌های نوآورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق پیش گرفته است و به رونق زیست بوم نوآوری و فناوری کمک می‌کند.
ستاری با بیان این‌که بیش از 140 شرکت دانش بنیان در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران فعالیت می کنند، ادامه داد: مجموعه های دانش‌بنیان فعال در حوزه نانوفناوری، بخشی از شرکت‌های فعال در سوله‌های این مجموعه هستند که نوآوری‌هایشان را به بازار صنایع پیوند می‌زنند.
رییس ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به جایگاه چهارم کشور در تولید مقالات این حوزه افزود: کشور در این حوزه فناوری، گام های بلندی برداشته است و توسعه بازار این حوزه اتفاق نمی افتاد مگر با ایجاد زیست‌بومی که حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در این حوزه را تسهیل کند.

ستاری با بیان این‌که شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه رشد نمایانی را تجربه می‌کنند ادامه داد: بیش از 270 شرکت نانو امسال بیش از 8 هزار میلیارد تومان فروش را تجربه کرده اند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به رشد دوبرابری سالانه این کسب‌وکارها گفت: این شرکت‌ها سالانه رشد فروش 100 درصدی نسبت به سال قبل را تجربه می‌کنند که نشان دهنده توانمندی فعالان فناور این حوزه است.

دسترسی سریع