95 درصد کسبه تهران مغازه‌های خود را بسته‌اند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ: 95 درصد از کسبه تهران با هدف رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، مغازه‌های خود را بسته‌اند.

1399/09/04
|
08:52


95 درصد کسبه تهران مغازه‌های خود را بسته‌اندبه گزارش رادیو پیام از خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار حسین رحیمی گفت: پلیس پایتخت با بهره‌گیری از تمام امکاناتی که در اختیار دارد طی 48 ساعت گذشته 703 تیم را در بیش از 500 نقطه تهران که شامل نقاط پرتردد و پر ازدحام، مبادی ورودی و خروجی، ایستگاه‌های مترو و بازار‌های شلوغ می‌شود، مستقر کرده است. تردد‌های شهری روز‌ها 50 درصد و شب‌ها 70 درصد کاهش یافته است.

استفاده از ماسک از درب منزل برای تمام شهروندان الزامی است
وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک از درب منزل برای تمام شهروندان الزامی است و کسانی که فاقد ماسک باشند، توسط دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های البسه پلیس شناسایی و جریمه می‌شوند، گفت: در دو روز گذشته بیش از 2 هزار و 600 نفر از شهروندان فاقد ماسک توسط دوربین‌های پلیس شناسایی شدند که این افراد برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار می‌گیرند.

36 هزار پیامک اعمال جریمه 200 هزار تومانی
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه طی 2 شب گذشته بیش از 36 هزار پیامک اعمال جریمه 200 هزار تومانی برای شهروندانی که در ساعت منع تردد اقدام به رفت و آمد کرده بودند، ارسال شد، بیان کرد: در حوزه اصناف بیش از 90 تیم از ماموران پلیس اماکن پایتخت به صورت دائم و روزانه کار نظارت بر این بخش را انجام می‌دهند.

خودرو‌های تک‌سرنشین جریمه نخواهند شد
رییس پلیس پایتخت افزود: پلیس با امام توان پای کار است و اقدامات ایجابی و تذکری سرلوحه کار پلیس است و در همین راستا طی 2 روز گذشته تا به امروز بیش از 134 هزار تذکر زبانی به شهروندانی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، داده شده است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه طرح استفاده از ماسک از درب منزل در حال اجراست، اما خودرو‌های تک‌سرنشین جریمه نخواهند شد، عنوان داشت:افرادی که پیاده اقدام به تردد می‌کنند و ماسک نمی‌زنند، تصویرشان با دوربین‌های نظارتی پلیس ثبت و جریمه می‌شوند.

دسترسی سریع