300 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی/پیگیری از مجلس

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه بدهی دولت به تامین اجتماعی بیش از 300 هزار میلیارد تومان است گفت: بدهی جاری دولت نیز 3 هزار و 500 میلیارد تومان در ماه است.

1399/07/22
|
11:09


300 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی/پیگیری از مجلس

علی دهقان کیا گفت: بدهی جاری دولت هر ماه به سازمان تأمین اجتماعی 3 هزار و 500 میلیارد تومان است که در سال حدود 42 هزار میلیارد تومان می‌شود و اگر دولت فقط بدهی جاری خود را پرداخت کند بسیاری از مشکلات بازنشستگان و مستمری بگیران برطرف می‌شود.

وی تأکید کرد: ما انتظار نداریم در شرایط فعلی دولت بدهی‌های گذشته خود را به تأمین اجتماعی پرداخت کند اما پرداخت همین 3 هزار و 500 میلیارد تومان نیز بعید است.

دهقان کیا با اشاره به اینکه بدهی دولت از سال‌های گذشته بیش از 300 هزار میلیارد تومان می‌شود، گفت: البته مدیریت تأمین اجتماعی و معاونان سازمان تلاش زیادی برای همسان سازی حقوق و رفع مشکلات بازنشستگان انجام داده‌اند به طوری که امسال توانستیم همسان سازی را بعد از 14 سال اجرایی کنیم که این خود قدم مثبتی بود.

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان تهران با اشاره به اینکه پیگیر مطالبات بازنشستگان تأمین اجتماعی از نمایندگان مجلس هستیم، گفت: چندین جلسه با نمایندگان مجلس در مورد مسائل و مشکلات بازنشستگان برگزار کردیم و درخواست وقت جلسه‌ای با رئیس کمیسیون اجتماعی داشته‌ایم و تلاش می‌کنیم حق و حقوق بازنشستگان را پیگیری کنیم.

دهقان کیا تصریح کرد: اگر دولت دست از سر ما بردارد و فقط بر عملکرد تأمین اجتماعی نظارت داشته باشد ما مشکلی نخواهیم داشت.

دسترسی سریع