فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی

کارشناس هواشناسی:​ کماکان سامانه بارشی در نوار شمالی کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

1399/07/15
|
11:15

گفت:​ در بخش‌هایی از شمال و شمال غرب دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و بخش‌هایی از شمال شرق کشورمان بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد دربرخی اوقات همراه با مه را پیش بینی می‌کنیم.
وی گفت: این سامانه بارشی تا پایان هفته به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: اوج و شدت فعالیت بارش‌ها را فردا شاهد خواهیم بود، اما شدت بارش‌های امروز در آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان و دامنه‌های البرز مانند زنجان، قزوین، البرز، تهران و خراسان شمالی پیش بینی می‌شود.
خانم احمدی ادامه داد: بارندگی‌ها می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و طغیان آب رودخانه‌ها شود که در این خصوص هشدار صادر شده است.
وی گفت:​ آب‌های منطقه‌ای دریای خزر در شمال کشورمان مواج و متلاطم است و به لحاظ شرایط دمایی نیز با ورود توده هوای خنک کاهش محسوس دما را در نوار شمالی کشورمان پیش بینی می‌کنیم.
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: ​در پایتخت نیز تا روز جمعه به تناوب بارش باران همراه با رعد و برق خواهیم داشت. شدت بارش‌ها برای امروز و فردا پیش بینی شده است و دما در گرمترین ساعات به حدود 20 تا 21 می‌رسد، اما ماندگاری هوای خنک را در تهران شاهد خواهیم بود.

دسترسی سریع