حناچی درباره آزمون استخدامی شهرداری تذکر گرفت

عضو شورای شهر تهران با تذکر به حناچی درباره آزمون استخدام دستیار مدیران شهری گفت: جذب تحصیلکرده‌های رشته محیط زیست در این آزمون مورد توجه قرار نگرفته است.

1399/06/30
|
10:56

حناچی درباره آزمون استخدامی شهرداری تذکر گرفت
زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران درباره برگزاری آزمون استخدامی اظهار داشت: در بودجه شهرداری پس از حوزه حمل و نقل، حوزه خدمات شهری و ایمنی بیشترین بودجه را دارد و از کل بودجه حوزه‌ها، 20.8 درصد از آن مربوط به مدیریت بحران و خدمات شهری است.

وی افزود: علی‌رغم این آمار، در بین رشته‌های مورد نیازی که برای آزمون دستیاری شهرداری تهران درنظر گرفته شده، رشته محیط‌زیست، ایمنی، خدمات و فضای سبز وجود ندارد و تنها از رشته‌های علوم اقتصادی، علوم اجتماعی، مدیریت، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی ارتباطات و معماری و شهرسازی درنظر گرفته شده است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: رشته محیط زیست در گرایش‌های مختلف آب،‌ مهندسی ایمنی، زیست‌شناسی گیاهی، مهندسی آبخیزداری و مهندسی فضای سبز فعال است و می‌توان از این رشته‌ها در شهرداری تهران استفاده کرد.

نوری خاطرنشان کرد: جای تعجب است که برای حوزه‌ای که بخش عمده‌ای از اعتبارات و مأموریت‌های شهرداری در آن انجام می‌شود، در آزمون استخدامی به آن توجهی نشده است، بنابراین درخواست دارم که معاونت برنامه‌ریزی شهرداری این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع