کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت طی امروز پیش‌بینی می‌شود.

1399/06/30
|
10:38کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت طی امروز پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکمیت جو آرام در صبحگاه امروز (30 شهریور ماه) همراه با افزایش تردد خودروها باعث می‌شود کیفیت هوای پایتخت در برخی مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

طی روز با افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و کاهش غلظت آلاینده‌ها و احتمال بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. با وزش باد مؤثر تا اواخر وقت امروز (30 شهریورماه) پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود و در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در نخستین ساعات فردا (31 شهریور ماه) با افزایش تردد خودروها و برقراری جو آرام انتظار می‌رود در برخی ساعات صبحگاه غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عدم وزش باد مؤثر طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوای مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهند ماند. با تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک در ساعات پایانی فردا (31 شهریور ماه) بر غلظت آلاینده‌ها افزوده و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون » با میانگین 88 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 81 است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

انتهای پیام

دسترسی سریع