رگبار و بارش‌های خفیف در شمال شرق

کارشناس هواشناسی: امروز، فردا و پس فردا رگبار و رعد و برق در شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود.

1399/06/23
|
10:14


رگبار و بارش‌های خفیف در شمال شرق

کارشناس هواشناسی: امروز، فردا و پس فردا رگبار و رعد و برق در شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود.

آقای مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر، افزود: به لحاظ رگبار‌های تابستانی وقوع بارش؛ شمال استان‌های آذربایجان غربی، شرقی و بخش‌هایی از استان اردبیل، گیلان و بخش‌های غربی مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی یعنی مناطق مرتفع استان‌های قزوین، البرز و تهران و حتی بخش‌های شمالی استان‌های زنجان را دربرمی‌گیرد.
وی گفت: البته در دامنه‌های سلسله جبال زاگرس این شرایط را به ویژه در ساعات بعد از ظهر در مناطقی از استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و همین طور بخش‌های جنوب شرقی استان لرستان پیش رو خواهیم داشت.


این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: به لحاظ تغییرات دمایی در دو تا سه روز آینده تعییرات دمایی قابل توجهی نداریم، ولی طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه با شمالی شدن سوی جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر انتظار کاهش دمای بین 4 تا 6 درجه را برای نوار شمالی کشورمان داریم که حتماً برای دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران نیز بی تاثیر نخواهد بود.
وی گفت: وزش باد پدیده غالبی است که این روز‌ها نیمه شرقی کشورمان به ویژه در منطقه زابل را تحت تاثیر قرار می‌دهد به طوری که می‌تواند منجر به ایجاد گرد و خاک در این مناطق شود.

دسترسی سریع