با فرمان رئیس‌جمهور: ساخت 7 هزار و 550واحد مسکن ملی در استان تهران آغاز می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، از آغاز ساخت 7 هزار و 550 واحد مسکونی از طرح مسکن ملی در استان تهران با فرمان رئیس‌جمهوری خبر داد.

1399/06/11
|
13:50


ساخت 7 هزار و 550واحد مسکن ملی در استان تهران آغاز می‌شود
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، از آغاز ساخت 7 هزار و 550 واحد مسکونی از طرح مسکن ملی در استان تهران با فرمان رئیس‌جمهوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی«خلیل محبت‌خواه» گفت:عملیات اجرایی ساخت هفت هزار و 550 واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران به ارزش 19 هزار و 630 میلیارد ریال به‌زودی با فرمان رییس‌جمهور از طریق ویدئوکنفرانس آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: ‌در شهرهای بالای 100 هزار نفر از جمله شهریار، اسلامشهر، رباط کریم، پاکدشت و قرچک کلنگ ساخت سه هزار و 650 واحد مسکونی به زمین خواهد خورد و در شهرهای زیر 100 هزار نفر از جمله صفادشت، دماوند، فیروزکوه، پیشوا و کیلان، شاهد کلنگزنی سه هزار و 900 واحد خواهیم بود.

وی ادامه داد:در بحث پروژه‌های آماده افتتاح توسط معاونت مهندسی و ساخت شاهد 4 پروژه مهم هستیم و سالن ورزشی همدانک در شهرستان بهارستان با اعتباری 22 میلیارد ریال و با 1100 مترمربع سازه فلزی و 93 مترمربع ساختمان یکی از پروژه‌های مهمی است که نقش ویژه‌ای در بالا بردن کیفیت زندگی ساکنان این شهرستان دارد.

محبت‌خواه تصریح کرد: ساختمان اورژانس اجتماعی شهرستان بهارستان با زیربنای هزار و 155 مترمربع در چهار طبقه ساخته شده و آماده بهره‌برداری است؛ برای ساخت این پروژه اعتباری بالغ بر 23 میلیارد ریال هزینه شده است. مجتمع فرهنگی-هنری ملارد با اعتبار 40 میلیارد ریال و پل گلوکان شهرستان شمیرانات با اعتبار 50 میلیارد ریال، دیگر پروژه‌های آماده افتتاح اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران هستند.

محبت‌خواه گفت: در بحث افتتاح مساکن مهر در هفته دولت، شاهد ساخت مدرسه در سایت مسکن مهر دشت‌ناصر شهرستان فیروزکوه بودیم؛ ساخت این مدرسه که از سال 97 شروع شده بود، امسال به پایان رسید. اعتبار هزینه شده برای ساخت این مدرسه 37 میلیارد ریال است که در 4 طبقه و 16 کلاس طراحی شده است.

دسترسی سریع