نرخ جدید بیمه ورزشکاران اعلام شد

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی می‌توانند با پرداخت 344 هزار تومان در ماه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.

1399/06/05
|
12:44

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی می‌توانند با پرداخت 344 هزار تومان در ماه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ اظهار کرد: ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی می‌توانند با پرداخت 344 هزار تومان در ماه تحت پوشش حمایت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت تأمین اجتماعی قرار گیرند و از مزایای بازنشستگی، برقراری مستمری بازماندگان (فوت قبل و بعد از بازنشستگی) و درمان بهره‌مند شوند.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: از جمعیت 84 میلیون نفری کشور، حدود 30درصد به صورت حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای و همگانی در هفته یک تا 6 روز فعالیت ورزشی انجام می‌‍‌دهند و از این میزان کمتر از 5درصد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند.

امیری‌گنجه افزود: در سطح استان تهران بیش از 320 هزار ورزشکار سازمان‌یافته در رشته‌های مختلف مشغول فعالیت هستند که از این تعداد کمتر از 20درصد تحت پوشش حمایت‌های بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ یکی از مشکلات بیمه ورزشکاران را نبود ساختار تشکیلاتی منظم در باشگاه‌ها و عقد قرارداد‌ها دانست و افزود: تمام ورزشکارانی که به نحوی در مراکز دولتی-خصوصی مشغول به کار هستند، از بیمه‌های اجتماعی بلندمدت برخوردار هستند و متاسفانه 90درصد بیمه ورزشکاران با نگاه صرفا حوادث و بیماری و به صورت کوتاه‌مدت منعقد می‌شود.

وی با اشاره به ماهیت بیمه مشاغل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با توجه به نیاز و درخواست ورزشکاران و شرایط کاری، آن‌ها می‌توانند بر مبنای سه اصل 12درصد مستمری بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، 14درصد مستمری بازنشستگی و مستمری بازماندگان و 18درصد مستمری بازنشستگی، بازماندگان و از کار افتادگی تحت پوشش حمایت‌های بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ حداقل سن برای بیمه شدن ورزشکاران را 18 سال و حداکثر 50 سال اعلام کرد.

دسترسی سریع