یادواره حسین عرفانی در" پرنیان صدا"

رادیو پیام این هفته در" پرنیان صدا " زندگی وآثار هنری گوینده، دوبلور وهنرمند پبشکسوت حسین عرفانی را مرور می کند.

1399/05/15
|
09:49

یادواره حسین عرفانی در" پرنیان صدا"
رادیو پیام این هفته در" پرنیان صدا " زندگی وآثار هنری گوینده، دوبلور وهنرمند پبشکسوت حسین عرفانی را مرور می کند.
به گزارش روابط عمومی شبکه رادیو یی پیام؛ پرنیان صدا این هفته با حضور پیشکسوتان وکارشناسان دوبله کشور منوچهر والی زاده ،علیرضا جاوید نیا وعباس مطمئن زاده زندگی و آثار هنری پیشکسوت دوبله مرحوم حسین عرفانی را مرور می کند.
حسین عرفانی پارسائی (متولد 1321 تهران – درگذشت21 شهریور 1397 تهران) از دوبلورهای پرآوازه ایران بود که کار دوبله را از سال 1340 و مدیریت دوبلاژ را از 1356 آغاز کرد.
عرفانی همانند بسیاری از هنرمندان موفق عرصه دوبله کار خود را با تئاتر آغاز و بیش از چهاردهه به گویندگی پرداخت. پرکار و پر انرژی بود .و نقش برجسته ای در تاریخ دوبله ایران داشت، انتخابی مناسب برای گویندگی به جای شخصیت‌های سرشناس نقش اول مرد.فیلم‌های پرآوازه که بخاطر تیپ گویی و صدای گسترده بود در سایر نقش‌ها نیز موفق عمل می‌کرد.عرفانی به علت ابتلا به سرطان ریه روز چهارشنبه 21 شهریور 1397 در سن 76 سالگی دارفانی راوداع گفت.
پرنیان صدا از بخش های متنوع وجذاب مسابقه ، معرفی و گفتگو با پیشکسوتان رادیو ،پخش موسیقی های نوستالوژیک و... تشکیل شده است. که جمعه شبها ازساعت 22 الی 2 بامدادبصورت زنده با اجرا وگویندگی سعید توکل به روی آنتن می رود.
گفتنی است همزمان باپخش زنده "پرنیان صدا" از بخش شبانگاهی رادیوپیام این برنامه ازطریق سایت رادیو پیام واپلیکیشن ایرانصدا بصورت زنده و تصویری پخش می شود.

دسترسی سریع