امروز و فردا در کدام استان‌ها باران می‌بارد؟

یک کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور پرداخت.

1399/04/31
|
09:25

امروز و فردا در کدام استان‌ها باران می‌بارد؟
یک کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور پرداخت.

به گزارش «تابناک» به نقل از میزان، کبری رفیعی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور پرداخت و گفت: امروز در ساعات بعدازظهر امروز سه شنبه در استان‌های اردبیل، شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی و سواحل غربی دریای خزر رگبار باران و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: فردا چهارشنبه کاهش محسوس دما و وزش شدید باد را در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: فردا در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر بارش‌ها شدت پیدا می‌کند و استان اردبیل و نیمه شمالی آذربایجان شرقی و غربی هم ادامه بارش‌های رگباری را پیش‌بینی می‌کنیم.

رفیعی با بیان اینکه دریای خزر فردا مواج خواهد بود، تصریح کرد: شدت بارش‌ها در استان گیلان زیاد خواهد بود و از روز پنج شنبه تا شنبه در اردبیل و مناطقی از آذربایجان‌های شرقی و غربی به ویژه مناطق شمالی آن‌ها این وضعیت تداوم خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: در روز شنبه در شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی این شرایط را خواهیم داشت.

رفیعی اظهار کرد: در مناطق جنوبی کشور از جمله جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب هرمزگان طی سه روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب بارش‌های رگباری رخ می‌دهد که این مساله را با رگبار، رعد و برق و وزش شدید باد موقتی همراه خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: تا پایان هفته در منطقه شرق کشور به ویژه در منطقه زابل پدیده غالب وزش شدید باد موقتی وجود خواهد داشت که این مساله با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید همراه است.

وی ادامه داد: شرق دریای عمان تا پایان هفته مواج پیش‌بینی شده است و فردا چهارشنبه تنگه هرمز مواج خواهد شد.

دمای هوای تهران
این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: تهران امروز با آسمانی صاف تا کمی ابری روبه‌روست که با وزش باد همراه خواهد بود که این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.

رفیعی خاطرنشان کرد: حداکثر دمای تهران امروز به 37 درجه سانتیگراد رسیده، اما فردا با افزایش یک درجه‌ای دما روبه‌رو خواهیم شد. حداقل دما هم امروز در مهرآباد به 26 درجه سانتیگراد رسید که پیش‌بینی می‌کنیم فردا هم همین شرایط را در پیش داشته باشیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: امروز شهرکرد با 11 درجه سانتیگراد و بجنورد با 15 درجه سانتیگراد به عنوان خنک‌ترین استان‌ها شناخته شدند.

رفیعی تصریح کرد: همچنین در روز گذشته اهواز با 51 درجه سانتیگراد و خرم آباد با 45 درجه سانتیگراد رکورد گرمترین استان‌ها را به خود اختصاص دادند.

دسترسی سریع