نوسان در بورس روز پرنوسان در بورس

شاخص بورس روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت به طوری که در ساعات ابتدایی معاملات از مرز یک میلیون و 645 هزار واحد عبور کرد اما روندی نزولی به خود گرفت و در نهایت در رقم یک میلیون و 618 واحد ایستاد.

1399/04/14
|
13:57

شاخص کل بورس با 5919 واحد رشد، رقم یک میلیون و 618 هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن 1994 واحد کاهش یافت و در رقم 464 هزار و 351 واحد ایستاد.

معامله‌گران این بازار امروز دو میلیون معامله انجام دادند که 2413 میلیارد ریال ارزش داشت.

پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان، گروه مپنا، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران و س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فقط بانک ملت نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در این بازار بانک‌های ملت و تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو و گلوکزان نمادهای پربیننده بودند.

شاخص کل فرابورس نیز 12 واحد کاهش یافت و رقم 16 هزار و 987 واحد را ثبت کرد.

معامله‌گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش 76 هزار و 134 میلیارد ریال انجام دادند.

هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سهامی ذوب‌آهن اصفهان و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل سنگ آهن گوهرزمین، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از سهامی ذوب‌آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، بانک دی، سیمان لار سبزوار، پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان تشکیل شده است.

دسترسی سریع