رزمایش ترافیکی تابستانه پلیس راهور ناجا

هوشمندسازی پلیس و نقل و انتقال الکترونیکی خودرو
فرمانده ناجا: یکی از اقدامات پلیس راهور برای هوشمندسازی، بحث نقل و انتقال خودرو است که به صورت آزمایشی در شرق و غرب تهران کلید می‌خورد.

1399/03/25
|
13:17

هوشمندسازی پلیس و نقل و انتقال الکترونیکی خودرو
فرمانده ناجا: یکی از اقدامات پلیس راهور برای هوشمندسازی، بحث نقل و انتقال خودرو است که به صورت آزمایشی در شرق و غرب تهران کلید می‌خورد.

هوشمندسازی و تقویت ناوگان خودرویی راهور ناجابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رزمایش ترافیکی تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با عنوان "ارتقاء توان و تحرک عملیات پلیس راهور ناجا" با حضور سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا و ... در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد.
سردار حسین اشتری در حاشیه رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس در جمع خبرنگاران با اشاره به عزم پلیس برای هوشمندسازی اظهار داشت: هوشمندسازی پلیس یکی از برنامه‌های اولویت دار نیروی انتظامی است که پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بایستی در این حوزه پیشگام و پیشقدم باشد.
وی با اشاره به اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در راستای هوشمندسازی افزود: بحمدالله پلیس راهور ناجا در حوزه هوشمندسازی گام‌های خوبی برداشته که این روند باعث تسریع و تسهیل در خدمات دهی و سرعت و دقت در امور می‌شود و از طرفی کاهش مراجعات حضوری مردم به مراکز را به دنبال دارد.
عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع نقل و انتقال الکترونیکی خودرو اشاره و بیان کرد: یکی از اقدامات پلیس راهور برای هوشمندسازی، بحث نقل و انتقال خودرو است؛ اقدام خوبی که به صورت آزمایشی در شرق و غرب تهران کلید خواهد خورد و بر مبنای پیش بینی ما باعث کاهش 85 درصدی مراجعات مردم به مراکز می‌شود از طرفی روند خدمات دهی، سرعت می‌یابد.
سردار اشتری خاطر نشان کرد: در نظر داریم با تهیه زیرساخت‌های لازم و تامین بستر و سامانه‌های هوشمند، خدمات مان را به نحو مطلوبی در حوزه هوشمندسازی و الکترونیکی ارائه دهیم.
فرمانده ناجا در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر وقوع برخی آتش سوزی‌ها در کشور و احتمال عمدی بودن این دست از اقدامات نیز اظهار داشت: نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مسئول در این حوزه، موضوع را بررسی کرده و روند بررسی‌ها ادامه دارد؛ بخشی از این اتفاقات غیرعمدی بوده و البته در مواردی هم عمدا آتش سوزی صورت گرفته که تعدادی شناسایی و دستگیر شده و به زودی نتایج تحقیقات، بررسی‌ها و اقدامات پلیس اعلام می‌شود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نیروی انتظامی به موضوع مسکن همانند بازار سکه و ارز ورود پیدا می‌کند یا خیر؟ خاطر نشان کرد: یکی از وظایف اصلی پلیس امنیت اقتصادی برخورد با مفاسد اقتصادی است و در این حوزه مفسدان اقتصادی را شناسایی و دستگیر می‌کند، البته ما در هر حوزه‌ای متوجه فساد شویم، موضوع را به مسئولان امر گزارش و با هماهنگی دستگاه قضایی با فساد در هر بخشی برخورد می‌کنیم و در این زمینه کوتاه نمی‌آییم.
فرمانده ناجا در بخش پایانی سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره سفر‌های مردم با توجه به تعطیلات تابستان پیش رو و موضوع کرونا عنوان کرد: به هموطنان عزیز توصیه می‌کنم مصوبات ستاد ملی کرونا را جدی بگیرند و به موضوعات مورد تاکید، توجه کنند چرا که مصوبات برای تامین سلامت مردم است.
وی در پایان از مردم بابت همکاری با پلیس در تمام ایام تشکر و قدردانی کرد.

هوشمندسازی و تقویت ناوگان خودرویی راهور ناجا
فرمانده ناجا گفت: در رزمایش ترافیکی تابستانه شاهد تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهور هستیم و 260 خودرو جدید به ناوگان خودرویی پلیس راهور ناجا اضافه و الحاق می‌شود.
فرمانده ناجا پس از حضور بر مزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان در این رزمایش، اظهارداشت: بر روح و بلند و ملکوتی حضرت امام خمنیی (ره) درود و رحمت می‌فرستیم و یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حریم امنیت جمهوری اسلامی ایران به ویژه شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" را گرامی می‌داریم و برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آرزوی طول عمر توام با سلامتی داریم.
وی افزود: از تمام همکاران عزیز در مجموعه پلیس راهور ناجا، پلیس راه استان‌ها و تک تک سبزپوشان مجاهدی که شبانه روز در خدمت مردم عزیز و بزرگوار میهن اسلامی هستند، قدردانی می‌کنم.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تلاش شبانه روزی نیرو‌های پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: انصافا اقداماتی که شما عزیزان انجام می‌دهید، قابل تقدیر است؛ شما مجاهدان فی سبیل الله در ایام تعطیل و غیرتعطیل، در سرما و گرما، در تمام ایام سال و در تمام نقاط کشور در مسیر‌های تردد مردم حضور دارید و صادقانه و بی منت خدمت کرده و به این مهم افتخار می‌کنید.
سردار اشتری تاکید کرد: امروز نیروی انتظامی افتخار خدمتگزاری مردم عزیز و بزرگوار میهن اسلامی را دارد؛ پلیس ملجاء و پناهگاه مردم است و شاهد اعتماد مردم به این مجموعه عظیم خدمتگزار هستیم که از این بابت نیز خداوند متعال را شاکریم.
عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به برگزاری رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، تصریح کرد: در این رزمایش شاهد تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهور هستیم و 260 خودرو جدید به ناوگان خودرویی پلیس راهور ناجا اضافه و الحاق می‌شود و ان شاءالله روند الحاق خودرو به این پلیس در جهت تحرک و توان عملیاتی تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
فرمانده ناجا تاکید کرد: علیرغم تحریم‌ها در وضعیت خاصی اعم از بودجه و اعتبارات هستیم، اما باید بگویم بر مبنای اولویت ها، تجهیزات، اعتبارات و امکانات را به پلیس‌های مختلف تزریق می‌کنیم و هرگز در مسیر رشد و پویایی بن بست نمی‌بینیم، البته در تزریق و تخصیص اعتبارات، امکانات و تجهیزات، جایی که منشاء اثر برای امنیت و آرامش مردم است برای ما اولویت دارد.
عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح پنج رویکرد اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در سال جاری اشاره و بیان کرد: انتظام بخشی به جریان ترافیک با به کارگیری توان تجهیزاتی و انسانی با هدف تسهیل در تردد، رویکرد اصلی است و نظم بخشی به ترافیک و ارتقاء فرهنگ ترافیکی باید برای پلیس راهور ناجا یک اولویت باشد.
وی افزود: کاهش تصادفات به ویژه فوتی و جرحی از دیگر راهبرد‌های ما می‌باشد؛ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سنوات گذشته و همواره بر کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای تاکید داشتند و در شهریورماه سال 96 در همین مکان مقدس یعنی دانشگاه علوم انتظامی امین بر این مهم اشاره کردند که ناجا تمام توان و ظرفیت خود را برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای پای کار بیاورد که در همین راستا به سهم سایر دستگاه‌ها نیز اشاره فرمودند.
سردار اشتری با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول می‌توانند در کاهش تصادفات موثر باشند، ادامه داد: ان شاءالله با برنامه ریزی بهتر و تمرکز بیشتر شاهد این روند کاهشی باشیم.
فرمانده ناجا اضافه کرد: تقویت سیستم‌های هوشمند و به کارگیری فناوری‌های روز از دیگر راهبرد‌های این پلیس و سایر پلیس‌ها می‌باشد؛ یکی از برنامه‌هایی که در نیروی انتظامی از سال گذشته آغاز شده و امید داریم که تا پایان سال 1400 به تحقق برسد بحث هوشمندسازی پلیس است که بحمدالله در این حوزه گام‌های خوبی برداشته شده و البته پلیس راهور باید در هوشمندسازی پیشتاز باشد که بحمدالله هوشمندسازی در این پلیس تجلی پیدا کرده و بخشی از ماموریت‌ها و خدمات دهی به مردم با روند هوشمندسازی دنبال و اجرایی می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: توجه به رویکرد‌های آموزشی و فرهنگی با به کارگیری همه ظرفیت‌ها در راستای آگاه سازی مردم، ارتقاء فرهنگ ترافیک و ... از دیگر راهبرد‌های اولویت دار این پلیس است.
فرمانده ناجا تسهیل در ارائه خدمات پلیسی به مردم در راستای تحقق دولت الکترونیک را از دیگر رویکرد‌های جدی پلیس راهور در سال جاری معرفی کرد و گفت: این مهم باید به جد دنبال شود البته ناجا در تحقق این موضوع از سال‌های گذشته گام‌هایی را برداشته است.
وی اضافه کرد: زمینه هوشمندسازی، الکترونیکی شدن است که در ناجا شاهد هستیم این روند در حال اجرایی شدن است به گونه‌ای که ثبت کروکی هوشمند، هوشمند سازی ثبت جرایم و ... بخشی از این اقدامات است.

دسترسی سریع