خوزستان ؛آبرسانی به روستاهای غیزانیه در ایستگاه آخر

اجرا و لوله گذاری طرح آبرسانی به روستاهای غیزانیه به پایان رسید و در مرحله آزمایش قرار گرفت .

1399/03/13
|
08:34

خوزستان
آبرسانی به روستاهای غیزانیه در ایستگاه آخر
اجرا و لوله گذاری طرح آبرسانی به روستاهای غیزانیه به پایان رسید و در مرحله آزمایش قرار گرفت .

عادل حرباوی افزود : اجرا و کارگذاری خط انتقال آب پروژه آبرسانی به روستا‌های دهستان غیزانیه اهواز از تصفیه خانه شهید الماسی شیبان تا ایستگاه تقویت فشار صفیره به اتمام رسیده و در مرحله آزمایش قرار دارد.

به گزارش رادیو پیام از مرکز خوزستان ، قائم‌مقام شرکت آب‌وفاضلاب استان خوزستان گفت : کارگذاری و اجرای خطوط انتقال آب، تابلو برق ها، الکتروپمپ‌ها و الکتروموتور‌ها در پروژه آبرسانی به روستا‌های غیزانیه به پایان رسید.

وی افزود : خط انتقال آب شرب 630 میلیمتر برای آبرسانی به روستا‌های دهستان غیزانیه اهواز اجرا شده است.

قائم مقام شرکت آبفای استان خوزستان با اشاره به اهمیت رسیدگی به تصفیه خانه شهید الماسی شیبان در پروژه آبرسانی به روستا‌های بخش غیزانیه بیان کرد: تصفیه خانه شهید الماسی شیبان با آبگیری از رودخانه کارون شامل یگان‌های ته‌نشینی اولیه، اختلاط سریع، حوضچه انعقاد، ته نشینی ثانویه، حوضچه مکش، فیلتر‌های تحت فشار، ایستگاه‌های پمپاژ آب پاک و تامین فیلترها، مخزن بتنی سه هزار و 500 متر مکعبی از اهمیت ویژه‌ای در این پروژه برخودار است.

حرباوی افزود: بخشی از خط انتقال پلی اتیلن در سال گذشته بر اثر سیلاب آسیب جدی دیده بود که در دست ترمیم است و بزودی نواقص و شکستگی‌های آن برطرف می‌شوند.

وی افزود: خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب به طول43 کیلومتر اجرا و به تصفیه خانه یادگار امام (ره) متصل شده است و پس از اتمام مراحل آزمایش، وارد مدار می‌شود.

حرباوی گفت: نصب الکتروپمپ‌های جدید و اجرای پایپینگ (لوله گذاری)، تهیه نصب و راه اندازی تابلو‌های برق، تهیه و نصب کابل و کابل‌کشی و تعویض و ارتقای الکتروپمپ‌های ایستگاه تقویت فشار صفیره از جمله اقداماتی است که در یک هفته گذشته صورت گرفته است.

رییس جمهوری نهم خردادماه امسال به وزیر نیرو دستور داد حل کامل و سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز را شخصا به صورت مستمر پیگیری کند تا در نهایت تا پایان خردادماه به حل قطعی مشکل منجر شود.

دسترسی سریع