آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان/ اجرای ثبت‌نام به 2 شکل حقیقی و مجازی

رئیس ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید به دو شکل حقیقی و مجازی(در شبکه شاد) است.

1399/03/10
|
10:01


آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان/ اجرای ثبت‌نام به 2 شکل حقیقی و مجازی
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و رئیس ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان 22 اردیبهشت ابلاغ شد و با توجه به شرایط کرونا تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان از ابتدای خرداد آغاز شده است، گفت: ستادهای ثبت‌نام در مناطق و استان‌ها تشکیل شده و پیش‌بینی شده است که ثبت‌نام دانش‌آموزان تا پایان مرداد ادامه یابد.

حکیم زاده با بیان اینکه پیش‌بینی ما این است که تعداد یک میلیون و 574 هزار و 208 دانش‌آموز در پایه اول دبستان تحصیل کنند که نسبت به سال گذشته 4.2 درصد رشد داشته است، افزود: امسال در ورودی پایه اول یعنی 6 سال تمام پیش‌بینی کردیم که شاهد حضور یک میلیون و 478 هزار و 416 دانش‌آموز باشیم.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در شرایط کرونا به شکل حقیقی و مجازی انجام می‌شود، گفت: با توجه به احتمال تداوم کرونا، ثبت‌نام دانش‌آموزان هم به صورت حقیقی و حضوری انجام می‌شود و همزمان با ثبت‌نام در مدرسه، ثبت‌نام در سامانه «شاد» انجام می‌شود.

دسترسی سریع