بزرگترین هواگرد تمام الکتریکی جهان پرواز کرد

بزرگترین هواگرد تمام الکتریکی جهان برای اولین بار 30 دقیقه بر فراز ایالت واشنگتن پرواز کرد.

1399/03/10
|
07:46

بزرگترین هواگرد تمام الکتریکی جهان پرواز کرد
بزرگترین هواگرد تمام الکتریکی جهان برای اولین بار 30 دقیقه بر فراز ایالت واشنگتن پرواز کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، این هواگرد تمام الکتریکی،"ای کاراوان" (eCaravan) نام دارد و توسط شرکت "مگنیکس" (magniX) توسعه داده شده است و روز گذشته برای نخستین بار این شرکت توانست هواگرد خود را به پرواز درآورد. یک خلبان آزمایش هدایت این هواگرد با ظرفیت 9 نفر را بر عهده داشت و بر فراز شهر موسس لیک (Moses Lake) پرواز کرد و به راحتی پس از پرواز فرود آمد.

طی این پرواز آزمایشی هواگرد مذکور پس از برخاستن از زمین به ارتفاع 2500 فوتی رسید و سپس ارتفاع خود را به هزار فوت کاهش داد و سپس 25 دقیقه در آسمان پرواز کرد. در حالی که هواگرد در حال پرواز بود، خلبان آن تعدادی مانور برای آزمایش حرکت و ایمنی هواگرد انجام داد.

سازندگان این هواگرد اظهار کردند: طی 15 سال آینده تمامی پروازهای زیر 1000 مایل توسط هواگرد تمام الکتریکی انجام می‌شود، اما ابتدا فناوری باتری باید بهبود یابد؛ زیرا در حال حاضر این هواگرد برای پروازهای بسیار کوتاه در حدود 100 مایل مناسب است. شرکت مگنیکس برای توسعه این هواگرد، تغییراتی را در هواگرد "سسنا 208 کاراوان" (Cessna 208 Caravan) اعمال کرد و موتور الکتریکی 750 واتی به آن افزودند.

بنابر گفته سازندگان، نسخه تجاری هواگرد مذکور سال 2021 آماده خواهد شد. "سسنا 208 کاراوان" یک هواگرد ساختِ کارخانه سسنا در کشور ایالات متحده آمریکا است.

دسترسی سریع