از سوی کمیته امداد در تهران؛ استقرار بیش از 1000 پایگاه پرداخت فطریه


مدیر کل کمیته امداد استان تهران از استقرار بیش از 1000 پایگاه در میادین اصلی شهر برای دریافت فطریه خبر داد.

1399/03/03
|
12:36

از سوی کمیته امداد در تهران؛
استقرار بیش از 1000 پایگاه پرداخت فطریه
مدیر کل کمیته امداد استان تهران از استقرار بیش از 1000 پایگاه در میادین اصلی شهر برای دریافت فطریه خبر داد.

استقرار بیش از 1000 پایگاه در تهران برای پرداخت فطریه به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سید ابوالفضل پرپنچی افزود: مردم نیکوکار می‌توانند با استفاده از روش‌های الکترونیکی مانند شماره گیری تلفن ثابت 7355-021 درج عدد 15، شماره گیری کد دستوری #5*021*8877* زکات فطره خود را پرداخت کنند.
وی ادامه داد: علاوه بر استقرار پایگاه در میادین اصلی شهر‌ها و معرفی روش‌های الکترونیکی، 100 هزار پاکت نیز از طریق ادارات کمیته امداد بین مردم توزیع شده است تا فطریه خود را داخل این پاکت‌ها بگذارند و به این اداره‌ها تحویل دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: امسال و با توجه به شیوع بیماری کرونا پایگاه‌های فیزیکی در محل‌های برگزاری نماز عید فطر با استفاده از دستگاه‌های کارت خوان فطریه مردم نیکوکار استان را دریافت می‌کنند.
پرپنچی به پایگاه‌های دریافت فطریه اشاره کرو و گفت: دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، خیریه‌های مجاز، آسایشگاه کهریزک، میادین اصلی شهر‌ها از پایگاه‌های دریافت فطریه در استان تهران هستند.
وی با تاکید بر اینکه فطریه‌های جمع آوری شده در کمترین زمان به حساب سرپرست خانوار‌های تحت حمایت واریز می‌شود، یادآورشد: مردم نیکوکار استان تهران در سال گذشته بیش از 7.5 میلیارد تومان زکات فطره پرداخت کردند.
بر اساس اعلام دفتر مقام معظم رهبری مبلغ زکات فطره برای سال 1399 بر مبنای قیمت گندم، هر نفر10 هزار تومان است.

دسترسی سریع