انسداد مجدد منطقه 4 آزادراه تهران ـ شمال به دلیل رانش کوه / ترافیک در محورهای منتهی به تهران

مقام مسؤول سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: ‌آزادراه چالوس ـ مرزن‌آباد در کیلومتر 20 محدوده کانی نرسیده به پل ذغالی به دلیل رانش کوه و تخریب دیواره کناره آزادراه تا اطلاع بعدی مسدود و محور قدیم چالوس ـ مرزن‌آباد جایگزین شد.

1399/02/17
|
08:26


انسداد مجدد منطقه 4 آزادراه تهران ـ شمال به دلیل رانش کوه / ترافیک در محورهای منتهی به تهران
با اشاره به اینکه اغلب محورهای مواصلاتی کشور باز است،‌ اظهار داشت: آزادراه چالوس ـ مرزن‌آباد و بالعکس در کیلومتر 20 محدوده کانی نرسیده به پل ذغالی به دلیل رانش کوه و تخریب دیواره کناره آزادراه تا اطلاع بعدی مسدود و مسیر جایگزین محور قدیم چالوس ـ مرزن‌آباد است.

وی با اشاره به ترافیک روان در 5 محور منتهی به شمال کشور بیان کرد: در حال حاضر در محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه، منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال و آزادراه قزوین ـ رشت ترافیک روان است و بارش خاصی گزارش نشده است.

*ترافیک در محورهای منتهی به تهران

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر دوربین‌های نظارت تصویری ترافیک در آزادراه قزوین ـ کرج بین ساسانی تا پل فردیس، ترافیک در آزادراه کرج ـ تهران محدوده گرمدره و ایران‌خودرو و همچنین ترافیک در محور شهریار ـ تهران نشان می‌دهد.

*باران در جاده‌های 8 استان

محرابی‌نیا بیان کرد: در حال حاضر در برخی محورهای استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،‌گیلان، زنجان و اردبیل بارش باران گزارش شده است.

* رصد تردد خودروها در جاده‌ها از طریق 2302 دستگاه ترددشمار

وی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته طبق اطلاعات 2302 دستگاه ترددشمار جاده‌ای کل تردد ثبت شده در جاده‌ها نسبت به روز قبل 1.7 درصد افزایش دارد در همین مدت بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

*آزادراه‌های کرج ـ تهران و کرج ـ قزوین پر ترافیک‌ترین جاده‌های کشور

این مقام مسؤول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: در 24 ساعت گذشته آزادراه‌های کرج ـ تهران، کرج ـ قزوین و قزوین ـ کرج پر ترافیک‌ترین جاده کشور بود.

* محدودیت ترافیکی محورهای منتهی به شمال تا روز شنبه 20 اردیبهشت

محرابی‌نیا اظهار داشت: در محور کندوان تردد وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 روز جمعه 19 اردبیهشت از کرج و ابتدای آزادراه تهران ـ شمال به سمت مرزن‌آباد ممنوع است و با اعلام مأموران پلیس راه تردد از ساعت 18 تا 24 روز جمعه 19 اردیبهشت از مرزن‌آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه است.

وی ادامه داد: در محور هراز تردد وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 22 روز جمعه 19 اردیبهشت از رودهن به آمل ممنوع است و در صورت اعلام پلیس راه تردد از ساعت 18 تا 22 همان روز از آب‌اسک به سمت رودهن در محدوده مشا یکطرفه است.

وی بیان کرد: در محور کندوان تردد تریلر و کامیون و در محور هراز تردد تریلر ممنوع است

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: تردد کامیون‌ها به غیر از حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 تا 24 امروز 17 اردیبهشت و همچنین از ساعت 6 تا 24 دو روز آینده در محور هراز ممنوع است.

وی تأکید کرد: تردد موتورسیکلت نیز از ساعت 12 امروز 17 اردیبهشت تا ساعت 6 شنبه 20 اردیبهشت در محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و جاده تهران ـ سمنان ـ مشهد و بالعکس ممنوع است.

* انسداد 10 جاده به دلیل نداشتن ایمنی

وی گفت:‌در حال حاضر 10 جمله محور قزوین ـ همدان، جاده رودبار ـ قلعه‌گنج محور، رودبار ـ کهنوج، جاده خرم‌آباد ـ پل‌دختر، محور پونل ـ خلخال، جاده شمشک ـ دیزین و منطقه 4 آزادراه تهران ـ شمال مسدود است.

وی یادآور شد: در منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال هر روز از ساعت 19 تا 7 صبح روز بعد محور مسدود و مسیر جایگزین جاده‌های کندوان، هراز و فیروزکوه است.

دسترسی سریع