هشدار سازمان هواشناسی بارش های شدید در شمال شرق کشور

کارشناس سازمان هواشناسی : امروز در استان‌های خراسان رضوی ،خراسان شمالی و مناطقی از یزد، کرمان و فارس، احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلاب وجود دارد.

1399/02/13
|
08:25

هشدار سازمان هواشناسی
بارش های شدید در شمال شرق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی : امروز در استان‌های خراسان رضوی ،خراسان شمالی و مناطقی از یزد، کرمان و فارس، احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلاب وجود دارد.

هشدار هواشناسی درباره بارش های شدید در شمال شرق کشوربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، امیرحسین نقشینه، با اشاره به هشدار روز گذشته سازمان هواشناسی در پی وقوع سیلاب در برخی مناطق کشور تصریح کرد: سواحل غربی و مرکزی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی و دامنه‌های زاگرس شمالی و مرکزی فردا با بارش همراه خواهند بود که شدت آن در شمال غرب کشور خود را نشان می‌دهد.
نقشینه با بیان اینکه تهران امروز هوای بارانی را تجربه نخواهد کرد، تصریح کرد: هوای تهران امروز نیمه ابری است که بیشینه دمایی آن به 26 درجه خواهد رسید.
وی ادامه داد: وضعیت آب هوایی تهران فردا هم به همین صورت است، اما در بعدازظهر فردا با افزایش ابر همراه خواهد شد که این وضعیت در اوایل شب با رگبار همراه می‌شود.
نقشینه خاطرنشان کرد: بیشتر مناطق کشورمان از روز دوشنبه و سه شنبه هفته آینده با افزایش دما مواجه خواهند شد، اما پیش از آن هم نوسان دمایی چندانی را نخواهیم داشت و در برخی مناطق با کاهش دما هم روبه‌رو خواهیم شد.
این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان خاطرنشان کرد: برای مثال میانگین دما در استان رشت برای امروز و فردا 24 درجه بالای صفر است که در روز یکشنبه به 23 درجه بالای صفر می‌رسد، اما این وضع در روز دوشنبه به 28 درجه بالای صفر و در روز سه شنبه به 30 درجه بالای صفر می‌رسد که به طور کلی افزایش دما در اواسط هفته آینده محسوس خواهد بود.

دسترسی سریع