کشف 368 کیلو تریاک در پایتخت

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از کشف 368 کیلو و 750 گرم تریاک و دستگیری 2 سوداگر مرگ خبر داد.

1399/02/08
|
09:34

کشف 368 کیلو تریاک در پایتخت
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از کشف 368 کیلو و 750 گرم تریاک و دستگیری 2 سوداگر مرگ خبر داد.

کشف 368 کیلو تریاک در پایتختبه گزارش خبرگزاری صداوسیما‎؛ سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در گفتگو با پایگاه خبری پلیس، گفت: در رصد‌های اطلاعاتی مشخص شد یکی از قاچاقچیان مواد مخدر با همکاری یکی از همدستانش، مقادیری مواد مخدر از شهر‌های جنوبی کشور تهیه و قصد دارد آن را با یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 به پایتخت انتقال دهد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه بررسی موضوع در اختیار تیمی از ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت قرار گرفت، عنوان کرد: با تکمیل اطلاعات پلیسی و هماهنگی‌های قضائی، چند تیم از ماموران این پلیس به محور‌های مواصلاتی اصلی و فرعی جنوب تهران اعزام و موفق شدند در کنترل تردد خودرو‌های عبوری، خودروی متهمان را شناسایی و دستور توقف آن را صادر کردند.
وی با اشاره به اینکه راننده و سرنشین خودرو با مشاهده خودروی گشت انتظامی با سرعت بالایی از محل متواری شدند، افزود: ماموران موفق شدند خودروی متهمان را در حوالی ورودی به شهر تهران متوقف و راننده و سرنشین آن را دستگیر کنند.
سرهنگ حسنوند ادامه داد: در بازرسی از خودروی متهمان 368 کیلو و 750 گرم تریاک کشف و هر دو متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

دستگیری عامل تخریب 70 دستگاه خودرو
جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از شناسایی و بازداشت عامل تخریب خودرو‌های محله نبرد شمالی خبر داد و گفت: متهم بر روی 70 دستگاه خودرو با اسپری مشکی رنگ، روی آن‌ها رنگ پاشیده بود.
سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: در پی تماس تعدادی شهروندان با سامانه پلیسی 110 و مراجعه حضوری به کلانتری 121 سلیمانیه مبنی بر پاشیدن رنگ بر روی خودروهایشان در منطقه نبرد شمالی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار عوامل کلانتری مذکور قرار گرفت.
جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، مردی جوان، با تردد در کوچه‌های منطقه نبرد شمالی بر روی 70 دستگاه خودرو به ویژه خودرو‌های رنگ روشن، اسپری مشکی پاشیده است.
موقوفه‌ای ادامه داد: ماموران انتظامی با درنظر گرفتن نقاط آلوده، مشغول گشت‌زنی هدفمند شدند تا اینکه که حدود ساعت سه بامداد امروز، فرد مذکور در خیابان داودآبادی مشاهده و بازداشت شد.
جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به کلانتری معترف شد، ساکن یکی از شهر‌های شمالی کشور است، همسرش چندی قبل منزل را ترک کرده و دیگر مراجعتی به خانه نداشته و وی برای یافتن همسرش راهی تهران شده بود، به دلیل عصبانیت زیاد و عدم نتیجه برای یافتن همسرش، بر روی خودرو‌ها رنگ پاشیده است.
وی با بیان اینکه متهم سابقه درگیری در یکی از شهر‌های شمالی کشور دارد، یادآور شد: همچنین متهم سابقه 6 سفر خارجی داشته و در یکی از سفر‌های خارجی نیز با ماموران درگیر شده است و در آنجا سابقه زندان دارد.
به گفته موقوفه‌ای، متهم برای سیر مراحل قانونی، به مقام قضائی معرفی شد.

دسترسی سریع