آب و هوا تداوم بارش‌ها تا فردا

کارشناس هواشناسی : از دیشب تا صبح امروز از 18 استان کشور گزارش بارندگی داشتیم و تا فردا نیز این بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

1399/01/23
|
09:33

آب و هوا
تداوم بارش‌ها تا فردا
کارشناس هواشناسی : از دیشب تا صبح امروز از 18 استان کشور گزارش بارندگی داشتیم و تا فردا نیز این بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

مرتضی ضرابی در گفتگوی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: با تداوم سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور بارندگی داریم به جز بخش‌هایی از جنوب شرق کشور از جمله استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بخش‌های جنوبی کرمان.

وی ادامه داد: تمرکز و شدت بارش‌های امروز ممکن است موجب آبگرفتگی معابر، سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در استان‌های خراسان رضوی، بخش‌های شمالی خراسان جنوبی، خراسان شمالی، شرق سمنان، شرق اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و مناطق جنوبی ایلام شود.
ضرابی افزود: وزش باد پدیده غالب در شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب کشور خواهد بود و سرعت وزش باد به حدی خواهد بود که باعث مواج و متلاطم شدن آب‌های خلیج فارس بویژه در بخش‌های مرکزی، تنگه هرمز و شرق دریای عمان می‌شود.
کارشناس هواشناسی گفت: براساس پیش بینی‌ها ارتفاع موج به دو و نیم متر هم می‌رسد و شرایط برای تردد شناور‌های سبک مناسب نیست.
وی ادامه داد: برای فردا در شمال شرق کشور همچون استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و بخش‌هایی از خراسان جنوبی انتظار بارندگی داریم.
ضرابی گفت: پیش بینی می‌شود بارش‌های پراکنده‌ای در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از دامنه‌های زاگرس پیش رو داشته باشم و این بارش‌ها بخش‌هایی از شمال غرب کشور را نیز دربرخواهد گرفت و در ارتفاعات البرز و زاگرس به شکل برف خودنمایی می‌کند.

دسترسی سریع