ادامه بارش‌ها در کشور؛ ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب

کارشناس هواشناسی: طبق نقشه‌های هواشناسی از پس فردا یک سامانه بارشی دیگر از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد.

1399/01/11
|
12:56


ادامه بارش‌ها در کشور؛
ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب

کارشناس هواشناسی: طبق نقشه‌های هواشناسی از پس فردا یک سامانه بارشی دیگر از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد.
به گزارش آقای مرتضی ضرابی کارشناس هواشناسی افزود: با تداوم فعالیت سامانه بارشی، عمده بارش‌ها امروز (دوشنبه) در نیمه شرقی کشور و در مناطقی از استان‌های خراسان شمالی و جنوبی خراسان رضوی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، استان گلستان و بخش‌هایی از استان سمنان خواهد بود.
آقای ضرابی همچنین گفت: صبح امروز در کاشمر، تربت حیدریه، نهبندان، زابل، زاهدان، کرمان، بندر عباس، قشم، بم، بافق، رفسنجان رگبار و رعد و برق و حتی در ساعاتی، وزش باد‌های شدید و موقت داشتیم.
وی افزود: ادامه بارش‌ها می‌تواند باعث آب گرفتگی و سیلاب در بخش‌هایی از خراسان رضوی، مناطقی از خراسان جنوبی، جنوب کرمان، شرق هرمزگان و بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان شود.


کارشناس هواشناسی در ادامه گفت: در بعد از ظهر امروز نیز شرایط برای ناپایداری‌های جوی بصورت رشد ابر، رگبار و رعد و برق در بخش‌هایی از شمال غرب و غرب ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی، یعنی مناطقی از استان‌های آذربایجان‌های غربی، کردستان و کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهار محال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد در بخش‌هایی از استان‌های قزوین البرز و تهران هم مهیاست.
آقای ضرابی افزود: وزش باد‌های نسبتا شدید را امروز در همدان، اصفهان، خراسان رضوی، قزوین، البرز و تهران پیش بینی می‌کنیم. در برخی ساعات هم سرعت وزش باد تا 70 کیلومتر بر ساعت در مناطقی از استان‌های اصفهان و همدان خواهد رسید.
کارشناس هواشناسی همچنین با بیان اینکه امروز آب‌های خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود، گفت: فردا (سه شنبه) عمدتا در شمال شرق سواحل دریای خزر فعالیت بارشی خواهیم داشت و این سامانه بارشی بامداد پس فردا از مرز‌های شرقی کشور خارج می‌شود، اما مجددا از ساعات بعداز ظهر پس فردا شرایط برای ورود یک سامانه بارشی از سمت شمال غرب مهیا خواهد شد.

دسترسی سریع