آب و هوا

فعالیت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب
سامانه بارشی در غرب و شمال غرب از امروز فعال است و برف و باران این نواحی را در بر می‌گیرد.

1398/12/24
|
11:12

فعالیت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب
سامانه بارشی در غرب و شمال غرب از امروز فعال است و برف و باران این نواحی را در بر می‌گیرد.

امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: در آخرین هفته سال بارش برف و باران را پیش رو داریم، هم اکنون نیز سامانه‌ای وارد کشور شده است که از امروز در نواحی غربی و شمال غربی کشور فعال است و از این نواحی گزارش برف و باران داریم.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امروز در استان‌های شمال غربی، یعنی آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، همدان، زنجان و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در شمال استان تهران، البرز و قزوین باران پیش رو داشته باشیم.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با توجه به شدت بارش‌ها احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و همچنین اختلال در تردد جاده‌ای وجود دارد و در استان‌هایی مانند لرستان و نواحی شرقی خوزستان، ایلام، جنوب کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری بارش‌ها شدید خواهد بود.
وی افزود: پیش بینی می‌شود با توجه به حجم بارش‌ها طی امروز و فردا برای استان‌های حاشیه‌ای زاگرس و مرکزی، سیلاب و آب گرفتگی معابر وجود داشته باشد بنابراین در جاده‌های کوهستانی، البرز و زاگرس مرکزی نیز بارش‌ها به شکل برف خواهد بود و مه غلیظ نیز منجر به کاهش دید خواهد شد.
سرکرده ادامه داد: برای نواحی شرقی و شمال شرقی نیز از دوشنبه بایستی منتظر بارش باشیم و استان‌هایی مانند خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمالی از روز دوشنبه منتظر بارش باشند.
وی گفت: آب‌های جنوبی کشور و خلیج فارس طی امروز و فردا مواج خواهند بود به طوری که ارتفاع موج به حدود دو متر می‌رسد.
کارشناس هواشناسی افزود: سامانه دیگری برای آخر هفته وارد کشور می‌شود که برای دو روز بارش برف و باران خواهیم داشت.

دسترسی سریع