استان در سیل شرایط سخت تری پیدا کرده است/ جبران خسارت‌ها از ضرورت هاست

سیستان و بلوچستان استاندار سیستان وبلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با بحران سیل اخیر شرایط سخت تری پیدا کرده و مردمان صبور و رنجدیده آن با این مشکلات درگیر هستند و رفع این معضلات مشمول زمان خواهد بود.

1398/11/01
|
09:23

استان در سیل شرایط سخت تری پیدا کرده است/ جبران خسارت‌ها از ضرورت هاست
به گزارش رادیو پیام به نقل از ایسنا سیستان و بلوچستان استاندار سیستان وبلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با بحران سیل اخیر شرایط سخت تری پیدا کرده و مردمان صبور و رنجدیده آن با این مشکلات درگیر هستند و رفع این معضلات مشمول زمان خواهد بود.

احمدعلی موهبتی دوشنبه 30 دی ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش مناطق سیلزده در چابهار گفت: برای تربیت و پرورش معلمانی کارآمد و توانمند، توسعه دانشگاه فرهنگیان ، نیاز ضروری و مهم حال حاضر دستگاه تعلیم و تربیت استان است.

وی بیان کرد: جمعیت دانش آموزی سیستان و بلوچستان برابر جمعیت دانش آموزی چندین استان کشور می باشد و این درحالی است که از لحاظ نیروی انسانی با کمبود شدید مواجه است .

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: ظرفیت های خوب و چشمگیر موسسات خیریه و حضور ارزشمند خیرین نیک اندیش کمک شایانی به کاهش مشکلات بخصوص در بحث فضای آموزشی کرده است.

وی خاطرنشان کرد : سیستان و بلوچستان نیازمند تخصیص بودجه 100 درصدی است و اگر این امر محقق شود تا حدودی عقب ماندگی تاریخی و دیرینه ای که در حوزه‌های مختلف وجود دارد برطرف خواهد شد.

موهبتی خواستار راه اندازی اداره کل آموزش و پرورش جنوب این استان و دانشگاه فرهنگیان در چابهار شد و افزود: جبران خسارت‌های سیل و توجه به سرانه فضای آموزشی از ضرورت هاست.


وی بیان کرد: ضرورت دارد به زیرساخت‌های این استان توجه ویژه شود تا شاهد ارتقا در همه بخش‌ها باشیم.

انتهای پیام

دسترسی سریع