وزش باد پدیده غالب در کشور

کارشناس سازمان هواشناسی:طبق نقشه‌های هواشناسی پدیده غالب در اکثر مناطق کشور وزش باد خواهد بود.

1398/07/28
|
10:58

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای مرتضی ضرابی افزود: دیشب یک سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور شد و اولین بارش‌ها در استان کردستان و آذربایجان شرقی اتفاق افتاد. تا پایان هفته این سامانه بصورت رگبار، رعدوبرق و وزش باد‌های شدید و موقتی در بخش‌هایی از شمال غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از استان‌های ساحلی خزر تاثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: با توجه به حجم تردد در جاده‌های غربی کشور به علت ورود زائران اربعین حسینی و لغزنده بودن جاده‌ها مسافران احتیاط کنند.
کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز انتظار داریم در استان‌هایی مثل کردستان، کرمانشاه، لرستان و آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و استان‌های ساحلی خزر بارندگی و کاهش دما داشته باشیم.
آقای ضرابی گفت: پیش بینی می‌کنیم این کاهش دما در نیمه شمالی کشور بین 5 تا 8 درجه باشد. به تدریج این سامانه تقویت خواهد شد و احتمال اینکه حجم آب رودخانه‌های سطحی و محلی را بالا آورد بیشتر می‌شود.
وی افزود: در جنوب شرق کشور همچنان جریان‌های مرطوب جنوبی شرایط را برای رگبار و رعدوبرق در ارتفاعات کرمان و هرمزگان و بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان مهیا می‌کند.
کارشناس هواشناسی گفت: پدیده غالب در اکثر نقاط کشور وزش باد است. دریای خزر هم مواج و متلاطم خواهد بود. بارش‌هایی که از سمت غرب کشور آغاز شده است با بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها همراه خواهد بود.

دسترسی سریع