قدرت نهفته ایران هنوز آشكار نشده است

فرمانده قرارگاه خاتم: قدرت ایران بیش از آن است كه تاكنون آشكار شده است

1398/07/08
|
10:01
|


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرلشكر پاسدار غلامعلی رشید در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه، افزود: دكترین نظامی ما در قرارگاه مركزی حضرت خاتم الانبیا (ص) برای مدیریت بحران‌ها و جنگ آینده، براساس تجربه دوران دفاع مقدس، ماهیت متنوع و رو به گسترش تهدیدات و همچنین الزامات رویارویی‌های جاری در منطقه تنظیم شده است.
وی با تاكید بر جدی و قطعی پنداشتن تهدید‌های دشمن و ضرورت هوشیاری با برخورداری از اشراف اطلاعاتی گفت: در دكترین نظامی كشور بر ایجاد و افزایش آمادگی مواجهه با همه گزینه‌های احتمالی، برای اجتناب از غافلگیری و همچنین بكارگیری همه ظرفیت‌های لازم و حضور همه جانبه و میدانی برای " تعیین سرنوشت جنگ احتمالی" تصریح شده است.
سرلشكر رشید افزود: قرارگاه مركزی حضرت خاتم الانبیا (ص) با طراحی "الگو و شیوه جنگیدن" در برابر تهدید‌ها و جنگ آینده، بر اساس مزیت‌های راهبردی خودی و آسیب پذیری‌های دشمن، از منافع ملت شریف ایران و تمامیت ارضی كشور، در برابر هر گونه اقدام تجاوزكارانه دفاع خواهد كرد.
فرمانده قرارگاه مركزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) همچنین خاطرنشان كرد: سرنوشت آینده منطقه در فرآیند رویارویی‌های كنونی ما و دشمن تعیین خواهد شد و نتیجه نهایی، حاصل اشتباه دشمن در محاسبه و چگونگی استفاده ما از مزیت‌های راهبردی در برابر فرصت‌های پیش رو خواهد بود و پیروزی هم از آن ماست.
سرلشكر رشید با بیان اینكه ویژگی‌های قدرت نهفته جمهوری اسلامی به مراتب بیش از آن است كه تاكنون آشكار شده است، تاكید كرد: ما خود را برای مواجهه با همه وضعیت‌های احتمالی آماده كرده ایم واز تمامی ظرفیت‌های خود برای در هم شكستن اراده و موقعیت دشمن استفاده خواهیم كرد.

بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه
سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی كل سپاه گفت: بررسی آخرین تحولات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، تبیین راهبرد غلبه عمل و گفتمان مقاومت و سیاست‌های سپاه در دور جدید و چله دوم انقلاب اسلامی، دستیابی به الگو‌های هم افزا و وحدت آفرین با دیگر نیرو‌های مسلح و ارتقای ظرفیت و آمادگی‌های دفاعی در برابر تهدید‌های متصور فراروی انقلاب و میهن اسلامی از اهداف برگزاری بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه است.
سخنگوی سپاه ادامه داد: سخنران آیین افتتاحیه این مجمع حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رییس محترم قوه قضاییه خواهد بود و در مدت برگزاری این همایش نیز مقامات و فرماندهان عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح سخنرانی خواهند كرد.
سردار شریف گفت: شركت كنندگان در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه و پاسداران حریم ولایت همچنین به دیدار مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) خواهند رفت و ضمن تجدید بیعت با معظم له، از رهنمود‌ها و تدابیر حكیمانه امام و مقتدای خویش بهره‌مند می‌شوند.
مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه همزمان با صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشكیل نیرو‌های سه‌گانه زمینی، دریایی و هوایی سپاه در سال 1364 پی‌ریزی شد و هر دو سال یك بار با حضور فرماندهان و مدیران عالی رتبه سپاه برگزار می‌شود.

دسترسی سریع