رشد 30 درصدی صنعت گردشگری ایران

ورود بیش از 4 میلیون گردشگر در 5 ماه نخست سال، رشد 30 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال را نشان می دهد.

1398/07/02
|
14:57

رشد 30 درصدی صنعت گردشگری ایرانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای، ولی تیموری در نشست خبری روز جهانی گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پارسال 7 میلیون و 800 هزار گردشگر خارجی به ایران سفر کردند که این رقم در مقایسه با سال 96 رشد 50 درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد، رشد ورود گردشگر خارجی با توجه به شرایطی که در منطقه وجود دارد، منصفانه است، افزود: با توجه به ناامنی منطقه، ایران مقصد امنی برای گردشگران خارجی است.
آقای تیموری گفت: ایران مانند دیگر مقاصد گردشگری به دنبال افزایش ایمنی گردشگران خارجی است، در این راستا ساز و کاری ایجاد و کمیسیون ارتقای امنیت گردشگران خارجی با حضور وزارت کشور ایجاد شده است.
وی درباره گردشگری داخلی نیز اظهار داشت: توزیع سفر داخلی از سیاست‌های محوری است و سفر برنامه ریزی شده نیز در دستور کار قرار دارد.
آقای تیموری با اشاره به این که همواره سفر‌های داخلی زیادی به صورت انفرادی در کشور اتفاق می‌افتد، گفت: سیاست ما گردشگری برنامه ریزی شده و ارزان سازی سفر است که برای این موضوع نیاز به فرهنگ سازی سفر داریم.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه در دوره‌ای با رکود گردشگر خروجی مواجه بودیم، گفت: اکنون نشاط به گردشگری خروجی ما بازگشته و در 5 ماه نخست امسال بیش از 4 میلیون گردشگر خروجی داشته ایم. ایرانیان بیشتر به همان 10 کشوری می‌روند که شهروندان آنها نیز برای سفر به ایران می‌آیند.

دسترسی سریع