آب و هوا بارش پراکنده در سواحل دریای خزر

کارشناس هواشناسی با اشاره به افزایش دما در بیشتر مناطق کشور به بارندگی‌های پراکنده از عصر امروز در سواحل دریای خزر اشاره کرد

1398/05/10
|
11:05محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: در این مناطق علاوه بر بارش‌های پراکنده شاهد کاهش دما خواهیم بود و کسانی که امروز و دو روز آینده را برای سفر به کرانه‌های دریای خزر انتخاب می‌کنند تصمیم خوبی گرفته اند.
وی افزود: البته این شرایط با 12 ساعت تأخیر در گلستان و پس از آن اردبیل رخ خواهد داد.

اصغری از وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از کرمان و ارتفاعات هرمزگان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود شاهد سیلاب و روان آب باشیم.
وی به افزایش سرعت باد در شرق سواحل دریای عمان و مواج شدن آب‌ها اشاره کرد و افزود: امروز و فردا با افزایش سرعت باد در شمال سیستان و بلوچستان، کرمان و جنوب خراسان جنوبی، کاهش دید وکیفیت هوا در این مناطق را پیش بینی می‌کنیم.
کارشناس هواشناسی گفت: فردا نیز شاهد وزش باد در کرمانشاه، همدان، اصفهان، مرکزی، تهران، سمنان و قم خواهیم بود که موجب خیزش گرد و خاک می‌شود و همین شرایط را در استان‌های خوزستان، ایلام و کردستان نیز خواهیم داشت.
اصغری افزود: امروز و فردا روند افزایش دما در تهران و اکثر مناطق کشور ادامه دارد، اما از شنبه شاهد کاهش دما در بسیاری از مناطق کشور خواهیم بود.

دسترسی سریع