در اولین نشست پویش ملی راهی شویم مطرح شد: توسعه صنعت گردشگری مانع خروج ارز ازکشور وتقویت کسب وکار محلی وبومی


با حضور دکتر ملازاده مدیر شبکه های رادیویی پیام وآوا ،مدیران این شبکه وجمعی از مدیران ومسئولان دستگاههای مرتبط با صنعت گردشگری اولین نشست پویش ملی "راهی شویم " در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

1398/04/19
|
08:32


به گزارش روابط عمومی معاونت صدا دکتر شهرام ملازاده مدیر شبکه رادیویی پیام وآوا با توجه به اهمیت صنعت گردشگری گفت: صنعت گردشگری یکی ازمهمترین منابع کسب درامد برای هر کشور محسوب می شود. بنابراین برای توسعه ورونق این صنعت بویژه در شرایط کنونی که بااعمال تحریم های ظالمانه ای که از سوی کشورهای غربی علیه کشور مواجه هستیم یکی از راههای جلوگیری از خروج ارز از کشور می تواند توسعه صنعت گردشگری باشد.
وی افزود شبکه رادیویی پیام باالهام از منویات مقام معظم رهبری در نام گذاری سال 98 باعنوان سال رونق تولید ونظر به تدابیر راهبردی معاون محترم صدا برای حمایت از تولید ملی و تشویق هموطنان به سفرهای داخلی و خرید کالای ایرانی و کمک به اقتصاد داخلی وتقویت کسب وکار محلی وبومی پویش «راهی شویم» را در دستور کار خود قرارداد این پویش قراربود فعالیت خود را از نوروز 98 آغاز کند ولی بدلیل بروز حادثه سیل در برخی از مناطق کشور به فصل تابستان موکول شد مهمترین هدف این پویش گسترش و ترویج سفرهای داخلی و نقاط دیدنی و بکر کشور است این پویش ضمن اینکه تاثیر مستقیمی در اقتصاد مناطق خواهد داشت می‌تواند با معرفی ظرفیت‌های موجود در این مناطق فرصت‌های سرمایه گذاری را نیز فراهم کند وموجب رونق اقتصادملی ومانع خروج ارز ازکشور شود.
مدیررادیو پیام بااشاره به صنعت گردشگری بعنوان موتور محرک توسعه کشور گفت: برای توسعه صنعت گرشگری درکشور نیاز به معرفی مناطق درسطح داخلی وبین المللی حائز اهمیت خواهد بود. چراکه از طرفی امروزه گردشگران برای مسافرت به مناطق گوناگون به دنبال منابع اطلاعاتی موثق وبروز هستند که نقش غیرقابل انکار رسانه در تمامی عرصه های زندگی بشر چون فرهنگ سازى، آموزش، اطلاع رسانی وایجاد مشارکت اجتماعی بویژه در توسعه صنعت گردشگرى نقش تعیین کننده اى دارد. بنابراین دستگاههای اجرایی ومتولی دراین حوزه باهمکاری وتعامل با رادیو پیام می توانند نقش موثری در این حوزه ایفا نمایند.مخاطبان رادیو پیام هم با مشارکت در این طرح ملی درسراسر کشور می توانند برای معرفی مناطق دیدنی وگردشگری شهر ودیار خود با تهیه فایل های صوتی ،وتصویر بهمراه عکس خود ضمن دعوت از سایر هموطنان برای سفر به آن مناطق از طریق درگاههای ارتباطی شبکه رادیویی پیام ارسال ودر رادیونمای پیام وآوا با نام خود مشاهده نمایند.
ملازاده در پایان اعلام کرد درپایان فصل تابستان از سازمانهایی که عملکرد قابل توجهی در این حوزه داشته باشند طی مراسمی تقدیر بعمل خواهد آمد.
دراین مراسم که به همت شبکه رادیویی پیام برگزارشد نمایندگان دستگاهها وسازمانهای اجرایی کشور (وزارت کشور ،وزارت راه وشهرسازی ،سازمان راهداری کشور ،پلیس راهور ناجا، سازمان اورژانس کشور،سازمان آتش نشانی ،شهرداری تهران سازمان حفاظت از محیط زیست ،سازمان جنگلها ،مراتع وآبخیزداری کشور، سازمان میراث فرهنگی وگردشگری امدادخودرو، وزارت ورزش وجوانان وکارشناسان حوزه گردشگری و جمعی از بخش خصوصی وسازمانهای مردم نهاد) حضور داشتند.

دسترسی سریع