تاکید رئیس جمهور بر اهمیت توسعه گردشگری

رئیس جمهور: توسعه گردشگری از جهت رونق اقتصادی، اشتغال و نشاط اجتماعی ودوستی جوامع، فوق‌العاده مهم است

1398/03/27
|
08:11به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری آقای روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیئت­دولت بانک مرکزی را به اعطای تسهیلات لازم به متقاضیان توسعه بوم گردی که اشتغالی زود بازده و مبتنی بر ظرفیت های داخلی است، سفارش کرد.

رئیس جمهور همچنین ضمن تأکید بر توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه های گردشگری در پیرامون سدها و دریاچه ها، وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مأمور فعال سازی این نوع از گردشگری کرد.

رفع موانع توسعه بوم گردی و تسهیل فرآیندهای آن، از دیگر توصیه های رییس جمهور به دستگاه های مسئول بود.

­

گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم گردی»

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه جلسه، گزارشی درخصوص «گردشگری با رویکرد بومگردی» به هیات وزیران ارایه داد.

این گزارش، به ویژگی‌های مناطق خشک و کم آب کشور و جاذبه های گردشگری این مناطق باوجود خشکسالی در آنها، ارزش های بوم گردی و اکوتوریسم و نیز وضعیت اقامتگاه های بوم گردی در مناطق مختلف کشور پرداخته است.

بررسی آمار گردشگری داخلی کشور، نشان دهنده رشد چشمگیر بازدید از مراکز گردشگری و ابنیه و مجموعه های تاریخی است، به گونه ای که مجموع آمار بازدید گردشگران از مراکز گردشگری 134 میلیون و 232 هزار و 820 نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 24 درصد رشد داشته است.

حضور در شهرهای کوچک و مناطق روستایی کشور و تجربه اقامت در سکونتگاه های بومی، تجربه جدیدی است که امروزه در بین نسل جدید ایرانیان، رو به فزونی است.

­

تصویب سه لایحه در خصوص موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر

هیات وزیران سه پروتکل الحاقی قانون موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر با موضوعات همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی، مبارزه با جرایم سازمان یافته و مبارزه با تروریسم در دریای خزر را در قالب لوایح مجزا­ تصویب کرد.

گفتنی است، قانون موافقتنامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر در سال 1393 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

با تصویب این پروتکل‌های الحاقی به موافقتنامه همکاری امنیت در دریای خزر، اجازه مبادله اسناد آن داده شد.

­

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح ‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری این موضوعات تعیین کرد.

دسترسی سریع