حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی: سپاه، محبوبتر از همیشه در قلب ملت ایران

رئیس جمهور: امروز سپاه، محبوبتر از همیشه در قلب ملت ایران و در منطقه خواهد بود

1398/01/20
|
14:47


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم سیزدهمین سالروز ملی هسته‌ای در آغاز سخنان خود با تبریک میلاد سالروز ولادت سالار شهیدان حضرت علی عبدالله الحسین (ع) افزود:​ امروز روز میلاد آن آزاد مرد و بزرگ مردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و قدرت‌هایی که می‌خواهند ملت‌های جهان را زیرسلطه خود درآورند، هست و این امام همام به ما یاد داد که چگونه در صحنه زندگی، آمر نیکی‌ها و ناهی از پستی‌ها باشیم.

وی افزود: این راه امام حسین (ع) است خشنودی ما آن چیزی است که خشنودی حق را شاهد باشیم و ببینیم و می‌دانیم در برابر صبر و مقاومت و ایستادگی خداوند به وعده اش وفا خواهد کرد و اجر صابرین را به ما خواهد داد.

رئیس جمهور گفت: فرهنگ امام حسین (ع) عامل اصلی پیروزی‌های بزرگ ملت‌های مسلمان و به ویژه ملت ایران در نهضت‌های مختلف، انقلاب‌های مختلف و حراست از ایران مان و دفع تجاوز دشمنان بوده است.

فرهنگ امام حسین (ع) عامل اصلی پیروزی بزرگ ملت‌های مسلمان


آقای روحانی افزود: فرهنگ ابی عبدالله الحسین (ع) امروز درس بزرگی برای ایستادگی و مقاومت ما در برابر آن‌هایی است که می‌خواهند با فشار ما را از مسیر خود بازدارند.

رئیس جمهور گفت: امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان برکفانی که از روز اول انقلاب در کنار مردم بودند و با مردم برای مردم و انقلاب از راحتی خود گذشتند.

پاسداران از روز اول کنار مردم

آقای روحانی افزود: ​این عزیزان شب‌هایی را در کنار سایر نیرو‌های مسلح به صبح رساندند که هر شبش از روز قدر بالاتر بود.

رئیس جمهور گفت: شب قدر فقط شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم یا شب‌های دیگری که نقل شده است نیست، اما ما می‌توانیم شب قدری را بیافرینیم که از آن شب قدر هم بالاتر باشد.

آقای روحانی افزود: هر شبی که تصمیم و اراده ما و نقشه ما برای رفع ملت و توسعه ایران و قدرت ملت باشد، آن شب از شب قدر بالاتر است و تنها در انتظار شب قدر رمضان نباشیم.

رئیس جمهور گفت: سپاه پاسداران و نیرو‌های فداکار در کشور و آن‌هایی که شب‌ها را تا صبح برای راحتی مردم نخوابیدند کسانی هستند که شب‌های زندگی خود را شب قدر ساختند.

ملت ایران قربانی تروریسمی است که به دست ابرقدرت‌ها ساخته شدند

رئیس جمهور گفت: دشمنان می‌خواستند این انقلاب، دورانش و زمانش چند هفته و حداکثر چند ماه بیشتر نباشد و انواع توطئه‌ها را علیه ملت ایران طراحی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با طرح این سوال که چرا سپاه بوجود آمد؟ افزود: یکی از توطئه‌های دشمنان، توطئه ترور علیه ملت ایران بود، گروهک‌هایی را در دامان خود پرورش دادند و آن‌ها را ترغیب کردند و پول لازم را به آن‌ها پرداخت کردند و مواد منفجره را در اختیار آن‌ها گذاشتند تا مسئولان، مردم و انقلابیون را به خاک و خون بکشند تا ایران به دورانی برگردد که زیرسلطه آمریکا بود.

رئیس جمهور گفت: ما به یک نیروی ایثارگر و فداکاری نیاز داشتیم که در برابر تروریسم بایستد و مقابله کند و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان آورد که در راس این حرکت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

فلسفه تشکیل سپاه؛ مبارزه با تروریسم

آقای روحانی افزود: آن روزی که در خانه‌های تیمی در تهران و دیگر شهر‌ها گروهک‌های منافق و چپ با نام‌های مختلف، انسان‌های بی گناه را ترور کرده بودند، دستگیر می‌شدند و به دست عدالت سپرده می‌شدند، چه کسانی بودند که فداکاری می‌کردند؟ به خانه‌های تیمی می‌شتافتند، کشته می‌شدند، جان می‌دادند، فداکاری می‌کردند و تروریست‌ها را منهدم می‌کردند، دستگیر می‌کردند، به دستگاه قضا می‌سپردند، در راس این جمع باز هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

رئیس جمهور گفت: آن روزی که دشمنان ملت، جنگ را بر ما تحمیل کردند و اعلام کرده بودند که سه روز بعد مصاحبه را در اهواز انجام خواهند داد و در هفته‌های بعد در تهران مصاحبه می‌کنند، چه کسانی بودند که در برابر متجاوزان ایستادند و فداکاری کردند؟.

آقای روحانی ادامه داد: این ملت ایران بود، این ارتش جمهوری اسلامی ایران بود، این بسیج ما بود، این دلاوران عشایر ما بودند، این نیروی انتظامی ما بود و یکی از نیرو‌هایی که در راس این فداکاری قرار داشت، باز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

رئیس جمهور گفت: پس شما می‌خواهید سپاه، مورد کینه و غضب آمریکا و صهیونیست‌ها نباشد؟ شاید این توقعی که در ذهن ما وجود دارد یک مقداری با واقعیت نخواند، آن‌ها در طول 40 سال تمام توطئه‌هایی که علیه ملت ایران طراحی کردند طرحشان منجر به شکست شد، چه کسانی باعث شدند؟ کل ملت ایران، جوانان و مردان و تمام اقوام ایران، شیعه و سنی، تمام ادیان، همه دوشادوش هم ایستادند و سپاه پاسداران همواره در این مقاومت و ایستادگی پرچمدار بزرگ بود.

ملت ایران همه توطئه دشمنان در طول 40 سال گذشته را منجر به شکست کرده است

روحانی افزود: ​امروز، استکبار جهانی و آمریکا، کینه، عداوت و شکست‌های خود را می‌خواهد از طریق تروریست نام دادن و یا نامیدن گروهی که همواره بزرگ‌ترین هدف و آرمانش و عمل و ایثارش مبارزه با تروریست بود جبران کند.

رئیس جمهور گفت: هیچ کس در دنیا و هیچ ملتی در دنیا نمی‌تواند ادعا کند که بالاتر از ملت ایران، قربانی تروریسم بوده است، ملت ایران قربانی تروریسمی است که به دست ابرقدرت‌ها ساخته شدند، تسلیح شدند و به آن‌ها دستور دادند و آن‌ها مجری فرمان آن‌ها بودند.

ملت ایران قربانی تروریست‌هایی است که توسط ابرقدرت‌ها تسلیح شدند

سپاه، تروریست‌ها را ریشه کن کرد
رئیس جمهور گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تروریست‌ها را در کشورمان ریشه کن کرد.

آقای روحانی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ابتدای فعالیت و شکل گیری تا امروز، تروریست‌ها را در کشورمان ریشه کن کرد هر چند که باقی مانده این جرثومه فساد فرار کردند و دست به دامان صدام شدند و امروز باقیمانده‌های آن‌ها نیز به استکبار جهانی پناه برده اند.

رئیس جمهور گفت: در کدام ملت، چنین ظلمی را سراغ دارید که در یک شب ده‌ها نفر از نیرو‌های انقلابی و رئیس قوه قضائیه در یک انفجار به شهادت برسند؟ نشان بدهید که در کدام کشور در یک روز و بر اثر توطئه تروریسم، ده‌ها تن از نیرو‌های انقلابی به شهادت برسند؟ ما بیش از 17 هزار شهید ترور در کشورمان داریم.

آقای روحانی افزود: کدام ملت است که بالاتر از ملت ایران در طول 40 سال در برابر تروریسم ایستادگی کرده باشد تا جایی که تروریست‌ها در کشور ریشه کن شوند؟.

رئیس جمهور گفت: نباید اجازه دهیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریسم قرار بگیرد.

آقای روحانی با اشاره به اینکه استکبار جهانی همواره تروریست‌ها را در منطقه مسلح و حمایت می‌کند، افزود: چه کسی تا امروز ملت‌های مظلوم منطقه را در برابر تروریسم حمایت کرده است، جز سپاه پاسداران و سایر نیرو‌های فداکار مسلح ایران؟.

رئیس جمهور گفت: اگر عراق از ما کمک خواست ساعتی درنگ نکردیم، اگر شمال عراق و مردم کرد شمال عراق از ما کمک خواستند، درست در شبی که اربیل و سلیمانیه در حال سقوط بود، ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لحظه‌ای درنگ نکردند و به یاری آن‌ها شتافتند.

نقش سپاه در مقابله با تروریسم منطقه

آقای روحانی افزود: اگر سوریه در مبارزه با تروریسم از ملت ایران کمک خواست مردم، رهبری و دولت ایران با همراهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لحظه‌ای درنگ نکردند و به سوریه و لبنان کمک کردند.

رئیس جمهور گفت: چه کسانی در کنار ملت سوریه، عراق و لبنان ایستادند و سازمان داعش را واژگون کردند و سلطه آن‌ها را بر سوریه و عراق از بین بردند؟، البته عامل اصلی پیروزی؛ ملت سوریه، لبنان و عراق بودند، اما چه کسی به ندای کمک آن‌ها پاسخ داد؟ ملت ایران و در رأس آن‌ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

آقای روحانی افزود: سپاه پاسداران از ابتدای تأسیس تا امروز یکی از بزرگترین اقداماتش مبارزه با تروریسم بوده و در این راه شهید داده است و آخرین شهیدان این مسیر مبارزه، در جاده خاش و زاهدان توسط عوامل امریکا و اذناب آن‌ها به شهادت رسیدند.

سپاه از بدو تاسیس با تروریسم مبارزه کرده است

رئیس جمهور گفت: چه کسانی در دنیای امروز تروریسم را تشویق و ترغیب می‌کنند؟ از داعش به عنوان ابزار استفاده کرده اند و هنوز امریکا به سران داعش پناه می‌دهد و حاضر نیست مناطق سران داعش را به دولت‌های منطقه اعلام کند.

آقای روحانی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما می‌خواهید از گروهک‌های تروریستی به عنوان ابزار علیه ملت‌های منطقه استفاده کنید و در مقابل نیز درباره تروریسم اظهار نظر می‌کنید، در واقع شما در رأس تروریسم عالم قرار دارید.

آمریکا در رأس تروریسم عالم

Play Video
کد ویدیو دانلود
فیلم اصلی
رئیس جمهور با اشاره به سرنگونی هواپیمای مسافربری کشورمان در سال 67 توسط ایادی آمریکا گفت: این کدام نیرویی بود که هواپیمای مسافربری ما را 12 تیر 67 سرنگون کرد؟، جز شما که همواره علیه ملت‌های مظلوم تلاش می‌کنید؟ چه کسی چنین چیزی را می‌پذیرد که بگویید هواپیمای مسافربری را با هواپیمای F14 اشتباه گرفته اید؟، خوب است بدانید هر کس الفبای هواپیمایی را بلد باشد می‌داند که این حرف‌ها چقدر کودکانه است.

آقای روحانی افزود: امریکایی ها، زن‌ها و مسافران بی گناه این هواپیما را قطعه قطعه کردند و پیام آن‌ها جز قتل نیست.

تحریم‌های آمریکا تاثیری نگذاشته است و نخواهد گذاشت

رئیس جمهور گفت: 114 فناوری جدید در یک سال گذشته در یکی از سازمان‌های فناوری ایران نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکا تاثیری نگذاشته است و نخواهد گذاشت.

رئیس جمهور افزود: شما امروز جز عمل تروریستی با ملت ایران کاری می‌کنید؟، با تحریمتان چه می‌کنید، اگر فکر می‌کنید با تحریم تان جلوی پیشرفت فناوری ایران را می‌گیرید سخت در اشتباهید.

آقای روحانی گفت: 114 فناوری جدید در یک سال اخیر توسط یکی از سازمان‌های ایران سازمان انرژی اتمی نشان می‌دهد نتوانسته اید و نخواهید توانست کاری کنید.

رئیس جمهور افزود: شما اگر دیروز از «آی آر 1» ما می‌ترسیدید باید بگویم امروز زنجیره شش تایی «آی آر 6» را افتتاح کردیم و اگر بیش از این به ظلم خود ادامه دهید زنجیره «آی آر 8» را هم مشاهده خواهید کرد.

آقای روحانی گفت: اگر مقصود شما از تحریم‌ها کاستن از قدرت نظامی ایران بوده بدانید در یک سال گذشته به موشک‌ها و سلاح‌هایی دست یافتیم که در مخیله شما هم نمی‌گنجد از اردیبهشت پارسال تا فروردین امسال به پیشرفت‌های زیادی دست پیدا کردیم و وحدت ملت ایران روز به روز بیشتر شده است همه جناح‌ها، احزاب، نیرو‌های مسلح و غیرمسلح یکپارچه اند.

رئیس جمهور افزود: شما از بارندگی آسمان و سیلاب می‌خواستید سوءاستفاده کنید، اما ملت به شما پاسخ داد، شما خواستید بگویید بین ارتش و سپاه، دولت و سپاه و شیعه و سنی جنگ است؛ ببینید در گلستان، خوزستان، لرستان و مناطقی که سیل آمده است همه در کنار هم هستند، مرد و زن، ​پیر و جوان، ​ دولت و نیرو‌های مسلح همه در کنار مردم هستند.

روحانی گفت: دیدید هلی کوپتر سپاه، هلال احمر و ارتش در کنار هم بودند و با هم پرواز کردند این یعنی وحدت، دیدید در کنار استاندار، فرمانده سپاه و ارتش حضور داشتند، شما اشتباه کردید و راه غلط را پیمودید.

رئیس جمهور افزود: شما فکر کردید بگویید سپاه تروریست است، کسی از شما می‌پذیرد آن وقت که گفتید سیاه پوستان، مسلمانان و آمریکای لاتین در رفت و آمد به آمریکا مشکل پیدا می‌کنند کسی به شما احسنت گفت زمانی که شما گفتید قدس پایتخت اسرائیل است، کسی قبول کرد. اقدامات، فعالیت‌ها و توطئه‌های شما در تاریخ اثر نخواهد گذاشت.

امروز محبوبیت سپاه در قلب ملت ایران و منطقه بیشتر خواهد بود

رئیس جمهور گفت: از امروز، محبوبیت سپاه از هر زمان دیگر در قلب ملت ایران و منطقه بیشتر خواهد بود.

آقای روحانی افزود: آن روز که گفتید جولان برای متجاوزان صهیونیست است، کسی از شما قبول کرد؟، جولان جزو خاک اسرائیل شد؟، شما خطا و اشتباه می‌کنید.

رئیس جمهور گفت: شما وقتی ملت ایران را تحریم کردید گفتید در تابستان کار ایران تمام است، دیدید نشد، در تابستان اعلام کردید در کریسمس کار ایران تمام است، دیدید نشد، اعلام کردید در 22 بهمن کار ایران تمام است، دیدید نشد، گفتید در آغاز سال کار ایران تمام است.

ادعای واهی امریکا درباره تمام شدن کار ایران در کریسمس

آقای روحانی افزود: شما همیشه در خطا بودید و باز هم در خطا هستید، اشتباه می‌کنید، منافع ملت آمریکا و منافع ملت جهان را به خاطر یک مشت صهیونیست معامله می‌کنید و این بزرگترین خطا و اشتباه شماست.

رئیس جمهور گفت: شما فکر کردید اگر علیه سپاه سخن گفتید، در ایران اختلاف ایجاد می‌شود و یا از محبوبیت سپاه کاسته می‌شود؟.
روحانی گفت: بدانید از امروز محبوبیت سپاه از هر زمان دیگر در قلب ملت ایران و منطقه بیشتر خواهد بود.

آقای روحانی افزود: شما یک کار کردید، در برابر ملت ایران عصبانی بودید، در برابر این عصبانیت تان، یک فشار به زندگی روزمره ایران وارد کردید.

رئیس جمهور گفت: اگر هدفتان این بود که مردم این سرزمین و مخصوصاً قشر‌هایی که تحت فشار هستند مواد غذایی شان را در سایه تحریم شما گران‌تر بخرند، زندگیشان کمی سخت‌تر شود به این هدف رسیدید، ولی هدف شما این نبود، هدف شما اگر این بود که همه ملت ایران در برابر آمریکا یکپارچه شود، این شد.

آقای روحانی افزود: امروز هیچ کس در این کشور طرفدار حکومت خائنانه و ظالمانه شما نیست.

رئیس جمهور گفت: اما اگر خواستید ملت را از راهش برگردانید، دولت را از راهش برگردانید، نظام را از راهش برگردانید و خودتان بر ایران و بر منطقه مسلط شوید، خطا و اشتباه کردید.

روحانی افزود: امروز روابط ایران با همسایگان از هر روز دیگر بهتر است، برغم آنکه هر روز شما می‌دمید، ما تن تنه شما را در روز و شب می‌شنویم، وزوز شما را در روز و شب می‌شنویم.

وی گفت: شما مداوم در گوش مسئولان منطقه، تن تنه می‌کنید، اما هیچ گاه موثر نبوده است و هیچ گاه موثر نخواهد بود.

امروز روابط ایران با همسایگان از هر روز دیگر بهتر است

آقای روحانی افزود: ما بهترین رابطه را امروز با همسایگان در عراق، ترکیه، آذربایجان، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، قطر، عمان و کویت داریم، آن یکی دو تا نیز تقصیر خودشان است، والا ما آماده ایم با همه ملت‌های منطقه رابطه برادرانه، دوستانه و حسن همجواری داشته باشیم.

برغم تحریم، اقتصاد و سانتریفیوژ ما می‌چرخد

رئیس جمهور گفت: برغم تحریم شما دشمنان، اقتصاد ما می‌چرخد، سانتریفیوژ ما می‌چرخد و دولت با تمام توان کنار محصولات دانش بنیان است و اقتصاد ما مسیر درست را طی می‌کند.

آقای روحانی افزود: ما و ملت ایران به راه و اهداف پایبند است و به آن می‌رسیم، اگر این دولت از روز اول سال 92 گفت که سانتریفیوژ بچرخد و اقتصاد ایران می‌چرخد، امروز همه شما می‌بینید که سانتریفیوژ ما می‌چرخد و بهتر و دقیق‌تر و بالاتر و بیشتر از گذشته می‌چرخد.

رئیس جمهور گفت: ملت ایران در توسعه علمی و اقتصادی هر روز قدم جدید برمی دارد و در این چند سال، اقتصاد ما مسیر درست را طی کرده است چنانچه در سال‌های گذشته ما نیازمند دوسوم گندم کشور بودیم، اما امروز نیازی وجود ندارد و حتی در سال جدید ما توانستیم در این عرصه خودکفا شویم.

خودکفا در تولید گندم
قای روحانی با بیان اینکه ما امروز در بسیاری از محصولات خودکفا هستیم، افزود: در بنزین خودکفا هستیم، در گاز مشترک در همسایگان در مسیری جلوتر قرار گرفته ایم و اقتصاد ما می‌چرخد.

رئیس جمهور گفت: هم اکنون برغم تحریم شما دشمنان، سانتریفیوژ ما می‌چرخد، اقتصاد ما می‌چرخد و دولت با همه توان کنار محصولات دانش بنیان است و اقتصاد ما یک مسیر درست را طی می‌کند.

آقای روحانی با بیان اینکه امروز شما ببینید که چه تعداد زیادی شرکت‌های دانش بنیان در کشور در حال فعالیت هستند، افزود: شتاب دهنده‌ها را ببینید، فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان را ببینید، ما توانستیم در نوآوری 35 پله رشد کنیم، پس مسیر ما مسیر درستی است.

رشد 35 پله‌ای در نوآوری

رئیس جمهور گفت: مسیر علم ما، مسیر قدرت ما، مسیر دانش ما، مسیر خودکفایی، مسیر نوسازی کشور است و اینجا یعنی گلستان و خوزستان و لرستان هم آبادانی آن چند سال طول نمی‌کشد و ما در سال 98 و حتی در همین ابتدای سال این خسارت‌ها را جبران می‌کنیم.

خسارت سیل را در سریع‌ترین زمان ممکن جبران می‌کنیم

رئیس جمهور گفت: همه هدف دولت آن است که خسارات سیل را جبران کند و کمک کند تا افرادی که از سیل خسارت دیده اند در سریع‌ترین زمان ممکن به زندگی عادی خود بازگردند.

آقای روحانی با بیان این که شرایط کشاورزان، دامداران، صنعتگران و بسیاری از مردم در مناطق سیل زده را درک می‌کنیم، افزود: اگرچه بسیاری از زیرساخت‌ها، منازل و زمین‌های کشاورزی در سیل اخیر آسیب دیده، اما ملت ایران یکپارچه است و هدف ما این است که این خسارات را جبران کنیم.

عزم جدی دولت و ملت برای بازسازی مناطق سیل زده

رئیس جمهور گفت: تمام هدف دولت این است که خسارات سیل را جبران کند و کمک کند تا افرادی که از سیل خسارت دیده اند در سریع‌ترین زمان ممکن به زندگی عادی خود بازگردند و دولت در این زمینه با تمام امکان و توان خود عمل خواهد کرد.

آقای روحانی با بیان اینکه امروز رهبری انقلاب، دولت، مجلس، نیرو‌های مسلح، همه یکپارچه و یکصدا هستند، افزود: مردم مطمئن باشند که خسارات ناشی از سیل را جبران می‌کنیم.

رئیس جمهور گفت: اگر چه سیل خسارتی را ببار آورد، اما این بارندگی‌ها نعمت بزرگی هم برای کشور بود آن هم کشوری که با خشکسالی و بی آبی مواجه است و مطمئنیم امسال سال بسیار خوبی خواهیم داشت.

آقای روحانی با تشکر از همه کسانی که در تعطیلات عید بدون یک ساعت مرخصی و به صورت شبانه روزی به سیل زدگان امدادرسانی کردند افزود: من همین جا از تمام وزرا، بخشداران، فرمانداران، استانداران، نیرو‌های مسلح، نیرو‌های امدادی و همه کسانی که به صورت شبانه روزی تلاش کردند تا به آسیب دیدگان سیل کمک کنند، تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور از ملت ایران نیز تشکر کرد و گفت: از همه مردم ایران به خاطر مقاومت، صبوری، ادب و عزتشان تشکر می‌کنم.

آقای روحانی با بیان اینکه وقتی مردمی که از سیل خسارت دیده اند و خانه، منزل، زندگی و شغل شان در خطر افتاده است باز هم زبانشان به مهربانی باز می‌شود نشانه قدرشناسی مردم ایران است، افزود: این مسئله نشان دهنده فرهنگ بزرگ ملت ایران است.

اتحاد امروز در کشور را باید قدر بدانیم

رئیس جمهور گفت: اتحادی که امروز در کشور ما هست باید قدر بدانیم و این اتحاد برغم توطئه ظالمان و دشمنان ما بیشتر نیز شده است.

آقای روحانی با تشکر از رئیس سازمان انرژی اتمی و همه دانشمندان هسته‌ای که با فکر، ایثار و اعتماد به نفس بالا فعالیت کردند و در برابر بی مهری‌ها ایستادند، افزود: عده‌ای با لحن تند، صحبت‌هایی می‌کنند، اما باید این‌ها را فراموش کرد، زیرا اجر خادمان با این لحن‌های تند، بیشتر هم می‌شود.

رئیس جمهور گفت: ممکن است در کشور اختلاف نظری وجود داشته باشد، اما هدف ما واحد است و آمادگی و فداکاری ما بیشتر نیز شده است.

آقای روحانی افزود: امروز دانشمندان ما، 114 فناوری جدید را تقدیم ملت ایران کردند که هدف بزرگ آن‌ها انجام وظیفه و خدمت به ملت ایران بوده است.

وی خطاب به گروه 1+5 گفت: یکی از این 1+5، همه تعهدات خود را زیرپا گذاشته است و ما به آن 5 کشور دیگر می‌گوییم به وظایف خود توجه کنید، ما در بسیاری از امور صبر و حوصله کردیم و ایران نیز آستانه صبری دارد و اگر صبر می‌کنیم به خاطر ضعف نیست بلکه بخاطر تدبیر و آینده ملت ایران است و از کسی ترسی نداریم.

آقای روحانی خطاب به 5+1؛ صبر ملت ایران از روی ضعف نیست


رئیس جمهور گفت:​ مسیر ما، مسیر درستی است که انتخاب شده است و ما برای آیندگان پای پیمان و عهد خود هستیم.

دسترسی سریع