رئیس دستگاه قضا در گلستان؛روحیه جهادی و ایثار در مناطق سیل زده


رئیس قوه قضائیه: روحیه جهادی و ایثار نیروهای مردمی، نظامی و دولتی باعث امداد و نجات در مناطق سیل زده شد

1398/01/18
|
13:55روحیه جهادی و ایثار در مناطق سیل زده

رئیس دستگاه قضا از مناطق سیل زده گلستان بازدید و از نزدیک با مردم گفتگو کرد
رئیس قوه قضائیه: روحیه جهادی و ایثار نیروهای مردمی، نظامی و دولتی باعث امداد و نجات در مناطق سیل زده شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مراکز استان ها، حجت الاسلام و المسلیمن رئیسی در بدو ورود به فرودگاه گرگان افزود: سیل اخیر در 3 بخش قابل بررسی است؛ نخست روحیه جهادی و ایثار نیروهای مردمی، نظامی و دولتی در سیل اخیر بود.وی گفت: بخش دوم به آبادانی و جبران خسارت مربوط است که به خوبی در حال انجام است؛ بخش سوم هم به آسیب شناسی سیل است که با هماهنگی همه دستگاه ها باید صورت بگیرد. رئیس دستگاه قضا ادامه داد: دستگاه قضا در بخش امداد و نجات وظیف نظارت را با هماهنگی سازمان بازرسی انجام داد و اوضاع در این منطقه مدیریت شده است
بازدید سردار سلیمانی از مناطق سیل‌زده خوزستان

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز به همراه سردار شاهوارپور، فرمانده سپاه خوزستان و جمعی از مسؤولان ستاد اربعین کشور، از مناطق سیل‌زده خوزستان بازدید کرد.سفر سرلشکر قاسم سلیمانی به منظور بررسی هماهنگی راه‌اندازی مواکب اربعین در مناطق در معرض سیل صورت گرفته است.فرمانده نیروی قدس سپاه پیش از این، در پیامی با اعلام حضور فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس در ادامه کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، از استقرار موکب‌های خدمت‌رسانی اربعین به مدت یک ماه در مناطق در معرض سیل خوزستان و لرستان خبر داده بود.

پرداخت خسارت به سیل زدگان شیراز


بیش از 33 میلیارد ریال به آسیب دیدگان سیل شیراز پرداخت شد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: 33 میلیارد و 830 میلیون ریال به آسیب دیدگان سیل دروازه قرآن شیراز پرداخت شده است.یدالله رحمانی افزود: از این میزان 6 میلیارد و 530 میلیون ریال را ذیحسابی استانداری فارس و 27 میلیارد و 300 میلیون ریال را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت کرده است.
وی با بیان این که در روز نخست سیل 653 میلیون تومان از محل موجودی استانداری به آسیب دیدگان پرداخت شد افزود: پس از سیل دروازه قرآن شیراز 169 پرونده بررسی و از محل منابع استانداری، به 693 نفر کمک هزینه سفر پرداخت شد.معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: به هر کدام از 83 نفر که مصدومیت جزیی داشتند، 10 میلیون ریال و افرادی که دارای مصدومیت بیشتری بودند هر یک 50 میلیون ریال پرداخت شد.یدالله رحمانی افزود: هزینه انتقال و جا به جایی 125 خودرو در شیراز، استان و خارج از استان پرداخت شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در مجموع به 91 نفر 169 میلیون تومان خسارت مصدومیت، به 300 خودرو 2 میلیارد و 461 میلیون تومان خسارت آسیب‌های وارده و به 234 خودرو نیز 299 میلیون تومان هزینه انتقال به نقاط درون و برون استان پرداخت شد.وی افزود: خسارت‌های وارد شده به آسیب دیدگان سیل دروازه قرآن شیراز 59 میلیارد ریال است که 33 میلیارد و 830 میلیون تومان آن پرداخت شد و امیدواریم مابقی از محل 50 میلیارد ریال تنخواه که از محل ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور به استان فارس اختصاص یافته، پرداخت شود.خسارت بیش از 900 میلیاردتومانی به کشاورزی لرستان


سیل اخیر 920 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان لرستان خسارت وارد کرد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: تاکنون بر اثر جاری شدن سیل، 920 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان لرستان خسارت وارد شده است.عبدالرضا بازدار با بیان اینکه تاسیسات کشاورزی حاشیه رودخانه‌های استان بیشترین تخریب را داشته‌اند افزود: این خسارت‌ها به زیر بخش‌های دام، طیور، آبزیان، باغات، مزارع، جاده‌های بین مزارع، موتورپمپ‌ها، خطوط انتقال آب، زیرساخت‌های آب‌وخاک، حوزه منابع طبیعی و عشایری وارد شده است وی با اشاره به اینکه در تامین نهاده‌هایی مانند جو، سویا و ذرت مشکلی نداریم گفت:هم اکنون این نهاده‌ها در حال توزیع در سطح شهرستان‌های استان لرستان هستند.

اعزام تجهیزات کمک رسانی از اندیمشک به مناطق سیل زده شوش


ماشین آلات و تجهیزات لازم با توجه به وضع اضطراری روستاهای شوش به این شهرستان اعزام شدند.فرماندار اندیمشک ، با اشاره به بازدید از وضعیت روستاها و مناطق آب گرفته شوش افزود: این مناطق نیاز به کمک رسانی دارند و ستاد بحران اندیمشک آمادگی خود را برای کمک به اهالی این مناطق اعلام کرده است. پیمان جهانگیری با اشاره به آغاز تهیه و توزیع مواد غذایی به این منطقه اظهار داشت: حدود 10 دستگاه انواع ماشین آلات مانند کمپرسی و لودر به منظور کمک به مردم ساکن در روستاها و مناطق حومه شوش از دیروز اعزام شدند.
وی ادامه داد: تاکنون محموله هایی شامل پوشاک و غذای گرم، نان، آب معدنی و سایر اقلام خوراکی با همت مدیران دستگاه های اجرایی ارسال شده است. فرماندار اندیمشک با اشاره به کمک های وسیع مردم این شهرستان به مناطق سیل زده گفت: شهروندان اندیمشکی به صورت خودجوش نسبت به جمع آوری کمک ها و ارسال آنها به پلدختر اقدام کرده اند. جهانگیری همچنین به استقرار محل های اسکان هلال احمر اندیمشک اشاره کرد و افزود: هلال احمر اندیمشک نسبت به استقرار چادرهای اسکان برای سیل زدگان اقدام کرده و تیم های ویژه ای نیز به منظور ارسال کمک ها تشکیل شده است و برای خدمات رسانی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد شد.قطع برق 177 روستا در ششمین روز از گذشت سیل


در ششمین روز از گذشت سیل برق 177 روستا در لرستان همچنان قطع است.برق 21 روستا در شهرستان دلفان، 80 روستا در پلدختر، 7 روستا در کوهدشت، 48 روستای دوره چگنی، 3 روستای بخش ویسیان، 15 روستای الیگودرز و 3 روستای الشتر با گذشت شش روز از وقوع سیل همچنان قطع است.خسارت بیش از 98 میلیارد ریالی سیل به شبکه برق سمنان


سیل، طوفان و کولاک 98 میلیارد و 990 میلیون ریال به شبکه‌ها و تاسیسات برق رسانی استان سمنان خسارت وارد کرد.مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: موج اول بارش برف و کولاک از 27 اسفند 97 باعث قطعی برق منطقه فولادمحله و روستا‌های پشتکوه شهرستان مهدیشهر، منطقه اگره و تویه دروار شهرستان دامغان، منطقه خوش ییلاق شهرستان شاهرود و روستا‌های منطقه کالپوش شهرستان میامی شد که در کمترین زمان ممکن مشکلات در این بخش برطرف شد.
سید محمد موسوی زاده افزود: بارش شدید باران در پنجم و ششم فروردین باعث جاری شدن سیلاب در برخی نقاط سرخه، منطقه چشمه علی دامغان و روستا‌های مهدیشهر و تخریب شبکه، شکستگی پایه‌های برق و آب گرفتگی تاسیسات و چند پُست زمینی برق شد که این مشکلات هم رفع شد. به گفته وی، بارش شدید باران در روز‌های دوازدهم و سیزدهم فروردین جاری شدن سیلاب و ریزش کوه در برخی از نقاط استان را در پی داشت و به خطوط برق رسانی روستا‌های منطقه پشتکوه و فولادمحله مهدیشهر، بسطام و مجن شاهرود، امامزاده عبدالله سرخه و صالح آباد و کلاته رودبار دامغان خسارت وارد شد.
وی تصریح کرد: این سه موج بارشی از 27 اسفند سال 97 تا 14 فروردین 98 به 109 کیلومتر شبکه و 52 ایستگاه توزیع برق در استان آسیب زد که عملیات رفع خاموشی آن انجام شد. سیلاب ناشی از بارش‌ها در استان سمنان یک کشته برجا گذاشت و هزار و 700 میلیارد ریال به بخش‌های مختلف کشاورزی، تاسیسات و زیرساخت‌هایی مانند راه، برق و آب در استان خسارت وارد کرد.قطع راه ارتباطی 75 روستا در شهرستان دلفان

برق ساکنان 21 روستا در شهرستان دلفان همچنان قطع است.فرماندار شهرستان دلفان گفته: آب آشامیدنی 9 روستا نیز کماکان قطع است.بهمنی افزود: همه نیرو‌های امدادیِ سپاه ارتش، بسیج، هلااحمر و راهداری درتلاشند تا هرچه سریعتر مشکلات این روستا‌ها مرتفع شود. همچنین خطر رانش زمین چشمه مورینه دلفان را تهدید می‌کند

خسارت 20 میلیارد تومانی بارندگی در رودبار

بارندگی شدید و طغیان در رودبار 20 میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت. محمد صالح ضیایی فرماندار رودبار امروز در بازدید از مناطق آسیب دیده در بارندگی‌های اخیر گفت:: بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌های شاهرود و سیاهرود به راه‌ها، پل‌ها، باغ‌ها، زمین‌های کشاورزی، برخی خانه‌ها و زیر ساخت‌های گاز و آب آشامیدنی در بخش‌های مرکزی، رحمت آباد و بلوکات، عمارلو و خورگام این شهرستان 20 میلیارد تومان خسارت زد. علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در بازدید از پل کمربندی لوشان، رودخانه شاهرود و جاده سِندِس گفت:: مطالعات و عملیات اجرایی رفع مشکلات ناشی از بارندگی در رودبار آغاز شده است.

بازدید استاندار گیلان از روستای للیم املش
مصطفی سالاری استاندار گیلان امروز برای بررسی وضعیت خانوارهای خسارت دیده ناشی از رانش زمین به روستای للیم املش رفت. استاندار امروز به روستای للیم املش رفت و بصورت میدانی مشکلات 31 خانوار خسارت دیده ناشی از رانش زمین در این روستا را بررسی کرد. مصطفی سالاری در جریان این بازدید گفت : بخشی از این روستا بر اثر رانش اخیر زمین آسیب دیده و چندین خانوار مجبور شدند خانه های خود را ترک کنند و به خانه های امن همسایگان خود پناه ببرند. وی افزود : قرار است کارشناسان مطالعات ژئوتکنیک را در این روستا هر چه سریع تر شروع کرده و نتیجه را تا ماه آینده اعلام کنند تا برای حل این مشکل اقدام جدی شود. روستای للیم 83 خانوار دارد که 31 خانوار از رانش زمین خسارت دیده اند. 9 خانوار این روستا به ترک خانه های خود مجبور شدند.
دسترسی سریع