در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما؛ استقرار پل‌های شناور در جاده‌های تخریب شده

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از استقرار پل‌های شناور در جاده‌های تخریب شده در سیل اخیر خبر داد

1398/01/17
|
14:35


عبدالهاشم حسن نیا در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در سیل اخیر، راه ارتباط زمینی 850 روستای استان لرستان قطع شده بود که با تلاش شبانه روزی راهداران، تاکنون ارتباط موقت 500 روستا وصل شده و دسترسی به 350 روستا هنوز ممکن نیست، اما تا آخر وقت امروز، دسترسی به 50 روستای دیگر فراهم خواهد شد.

با وجود سیل سنگین و مخربی که در سطح استان داشتیم، تلاش می‌کنیم تا پایان این هفته ارتباط زمینی همه روستا‌های استان لرستان را بر قرار کنیم.
وی افزود: 300 دستگاه انواع ادوات و ماشین آلات از ادارات کل راهداری 19 استان کشور هم اکنون مشغول فعالیت شبانه روزی در 11 شهرستان استان لرستان است و از روز گذشته عملیات بازگشایی مسیر‌های مسدود از طریق ماشین آلاتی که وارد منطقه شده آغاز شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در همه محور‌های روستایی، عملیات بازگشایی مسیر‌های مسدود در حال انجام است، اما به دلیل اینکه ابنیه فنی بزرگ از جمله پل‌ها در سیل اخیر لرستان آسیب دیده اند و هنوز سیلاب با حجم بالایی در رودخانه‌ها جاری است، امکان آن که بتوانیم مسیری برای تردد ماشین‌آلات راهداری برقرار کنیم، وجود ندارد که لازمه آن فروکش کردن آب است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: تلاش می‌کنیم با هماهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پل‌های شناور روی آب مستقر کنیم تا مسیر‌های روستایی مجدداً برقرار شود.
حسن نیا افزود: در مسیر‌های روستایی که فعلا امکان بازگشایی وجود ندارد، تلاش می‌کنیم مسیر‌های جدید از طریق ماشین‌آلات راهداری احداث کنیم تا دسترسی به روستا‌ها امکان پذیر باشد و ساکنان روستا‌ها هم بتوانند با مجموعه بیرون روستا ارتباط داشته باشند.
وی از بازگشایی محور خرم آباد- پل‌دختر برای تردد امدادی خبر داد و گفت: از روز گذشته ادوات و ماشین‌آلات راهداری در حال تعریض این مسیر هستند. ضمن آنکه در حال رفع مشکل ریزش خاک و سنگ در این محور هستیم تا محور با ایمنی مناسب‌تری قابل تردد باشد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: اکثر محور‌های شریانی استان‌های لرستان و خوزستان بازگشایی شده است و محور‌های مسدود عمدتا شامل مسیر‌های روستایی است.
حسن نیا در خصوص وضعیت راه‌های سایر استان‌ها نیز گفت: در استان ایلام نیز، 4 پل بزرگ تخریب شده بود که پیرو جلسات وزیر راه و شهرسازی و مقامات استانداری با واحد مهندسی سپاه پاسداران مرمت این پل‌ها در دستور کار قرار گرفته است و تا دو هفته آینده پل‌های موقت در این مسیر ایجاد می‌شود ضمن اینکه در استان گلستان هم بخش زیادی از محور‌های مواصلاتی بازگشایی شده است، اما بخشی از محور‌های روستایی هنوز مسدود هستند که عملیات بازگشایی مسیر توسط ماشین‌آلات راهداری در استان گلستان در حال انجام است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: همچنین در استان تهران هم محور هراز شب گذشته به دلیل رانش زمین و ریزش سنگین سنگ و گل در 200 متر مسیر، مسدود شد که در تلاش هستیم ضمن پاکسازی و ایمن سازی راه، مسیر را تا پایان وقت امروز بازگشایی کنیم.

دسترسی سریع