پیگیری خسارت سیل؛ اولویت مجلس


مجلس به صورت ویژه پیگیری جبران خسارات سیلاب اخیر را در اولویت جلسات ابتدای سال قرار خواهد داد

1398/01/17
|
10:47به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای لاریجانی در دیدار نوروزی با کارکنان مجلس افزود : درباره این مهم با رئیس کمیسیون بودجه صحبت کردم و خواستم با همکاری سازمان برنامه و بودجه به راه حلی درباره پرداخت خسارات به هموطنان سیل زده برسد .
وی ادامه داد : حتی خواسته ام اگر نیاز به جابجایی منابع هست هم این کار صورت گیرد و انشاءالله یا از طریق طرح و یا لایحه این موضوع در مجلس به صورت جدی پیگیری خواهد شد تا مشکلات هموطنان سیل زده رفع شود .
رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بعد از سالها از ابتدای سال شاهد بارش باران بسیار زیاد در سراسر کشور بودیم که باعث پر شدن پشت سدها شد گفت : بسیاری در طول سالهای اخیر مرتب انتقاد می کردند که چرا تا این اندازه سد ساختید اما جلوگیری این سدها از خسارات بسیار بیشتر نشان می دهد که این تدابیر آن روزها درست بود.
وی تاکید کرد : اگر سدهای بزرگ در کشور ساخته نمی شد بسیاری از شهرهای برخی استانها همچون خوزستان زیر آب می رفت و باید شاهد خسارات بسیار بیشتر از شرایط کنونی بودیم و البته از سوی دیگر حجم آب پشت سدها امسال وضعیت مناسبی برای تولید کشاورزی رقم خواهد زد .
لاریجانی همچنین از تلاش دستگاهها در پیگیری وضعیت سیل زدگان در استانها قدردانی کرد و گفت : البته اگر رودخانه ها لایروبی می شد و از سوی دیگر به حریم برخی مسیلها و رودخانه ها تعرضی صورت نمی گرفت ، بخشی از این مشکلات کنونی را نداشتیم اما حجم بارشها نیز بسیار زیاد بود و بالاخره خسارت می زد .
وی گفت : در مجلس باید فکری به حال ممانعت از تعرض به حریم رودخانه ها شود چرا که در برخی از این مکانها حتی شاهد کاشت نخل یا باغستان هستیم این در حالیست که غیر از حریم رودخانه اطراف آن نیز باید از آسیب و تعرض دور بماند

دسترسی سریع