استاندار خراسان رضوی تشریح کرد؛

برنامه‌های رییس جمهور در سفر به خراسان رضوی

1397/02/16
|
08:53

استاندار خراسان رضوی برنامه‌های امروز رییس جمهور، معاونان و وزرا را در سفر به خراسان رضوی تشریح کرد.

برنامه های رییس جمهور و هیات دولت در سفر به خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان گفت: دیدار با مردم جوین و سخنرانی در جمع آنان، بهره برداری از طرح فولاد جوین، سفربه نیشابور و دیدار با مردم این شهرستان، بهره برداری از واحد فولاد نیشابور، سفر به مشهد مقدس، تشرف به بارگاه منور رضوی،نشست با نخبگان خراسان رضوی و برگزاری جلسه ی رسیدگی به وضع مسائل استان از برنامه های سفر دکتر روحانی در سفر به خراسان رضوی در روزهای یکشنبه و دوشنبه است.
وی افزود: بهره برداری از چند طرح در شهرستان فریمان هم بخشی دیگر از برنامه های رئیس جمهور در این سفر خواهد بود.

استاندار گفت: طی این سفر در مجموع 436 پروژه عمرانی و اقتصادی به انجام رسیده بهره برداری می شود که از کل اعتبار هزینه شده در این پروژه ها 30 هزار و 749 میلیارد ریال اعتبار ریالی و 181 میلیون یورو نیز اعتبار ارزی است.

آقای رشیدیان گفت: عمده این پروژه ها در حوزه های عمرانی کشاورزی، عمرانی، بهداشت و درمان و غیره است.

استاندار خراسان رضوی گفت: علاوه بر پروژه های آماده بهره برداری، عملیات اجرایی 207 پروژه نیز در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در این زمان آغاز می شود.

وی افزود: مجموع اعتبار ریالی این طرح ها سه هزار و 429 میلیارد ریال و مجموع اعتبار ارزی 200 میلیون دلار است.

به گفته وی، این پروژه ها در حوزه 14 دستگاه و وزارتخانه از جمله نفت، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، ارتباطات و فناوری، کمیته امداد، ورزش و جوانان و غیره می باشد که در جریان این سفر با حضور رئیس جمهوری کلنگ آن به زمین زده می شود.

آقای رشیدیان عنوان کرد: علاوه بر برنامه های سفر رئیس جمهوری از جمله حضور در دو شهرستان سبزوار و نیشابور، وزار و معاونان رئیس جمهوری هم به عنوان نماینده ویژه وی به شهرستان های مختلف استان سفر می کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: در این راستا حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری به شهرستان های تایباد و باخرز و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به شهرستان های گناباد و بجستان سفر می کنند.

وی اظهار کرد: همچنین جمشید انصاری معاون دیگر دکتر روحانی و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور سفری به شهرستان های بردسکن و خلیل آباد خواهد داشت.

به گفته وی، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم سفری به شهرستان های چناران و بینالود دارد و دکتر بانک معاون رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی به سرخس می رود.

وی اظهار کرد: سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم وی نیز به خواف و رشتخوار خواهد رفت.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: از میان وزرا هم محمد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شهرستان های جوین، جغتای و داورزن و حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات به قوچان و درگز سفر می کند.

وی همچنین افزود: محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مشهد، محمد شریعتمداری تربت جام و اردکانیان وزیر نیرو به کلات می روند.

استاندارتصریح کرد: مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به کاشمر و مه ولات و خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی به شهرستان تایباد سفر می کند.

دسترسی سریع