پل رایان: آمریكایی ها معتقدند كشور در مسیر اشتباهی حركت می كند

رئیس مجلس نمایندگان آمریكا گفت: از هر 10 نفر در آمریكا 7 نفر موافقند كه كشورشان در مسیر اشتباهی قرار گرفته است.

1395/07/24
|
09:06
|

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از تلویزیون ای پی تی ان، پل رایان كه در شهر مادیسون سخنرانی می كرد، گفت: به اندازه ای این كشور از هم گسیخته و قطبی شده كه بیشتر آمریكایی ها یعنی 7 نفر از هر 10، در چیزی اساسی باهم توافق دارند ، آنها موافقند كه كشور ما در مسیر اشتباهی قرار گرفته است.

پل رایان در میان انتقادات فراوان طرفداران جمهوری خواه خود بدلیل عدم تمایل برای كمك به دونالد ترامپ، هیلاری كلینتون و لیبرال ها را به تلاش برای تحمیل نوعی افسردگی و فضای تیرو تار در امریكا و پی گیری یك دستور كار سنگین دولتی برای نخبگان متهم كرد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریكا افزود: در آمریكایی كه آنها می خواهند نیروی محركه همه چیز دولت است ،در چنین جایی دولت از مردم دور شده و حكومت بر ما به دست از ما بهتران و بوروكراسی سرد و بی روحی كه جایگزین تفكر اصیل شده است می افتد.

در این سخنرانی رایان بدون آنكه نامی از ترامپ برزبان بیاورد در تاكتیكی مشترك با بسیاری از جمهوریخواهان كنگره در این دور مبارزات انتخاباتی ،كلینتون را كه نظر سنجی ها حكایت از پیش گرفتنش از ترامپ دارد مورد حمله قرار داد.

این اظهار نظر پل رایان اولین دیدگاه وی پس از دوشنبه هفته گذشته است كه در میان همكاران جمهوریخواه خود گفته بود دیگر از نامزد حزب جمهوریخواه در رقابت های انتخاباتی دفاع نكرده و برای او مبارزه انتخاباتی نخواهد كرد. اگر چه رایان عدم حمایت خود از ترامپ را رسما اعلام نكرده است اما طی هفته گذشته دعوتنامه خود از ترامپ را برای شركت در یك رویداد سیاسی در ویسكانسین لغو كرد.

دسترسی سریع