هشدار روسیه به آمریكا

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: آمریكایی ها در حالی روسیه را به جنایت جنگی در سوریه متهم می كنند كه خود در سراسر جهان جنایت های جنگی متعددی مرتكب می شوند.

1395/07/18
|
15:01
|

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسكو ؛ وزارت امور خارجه روسیه ضمن هشدار به آمریكا درباره عواقب اقدامات تحریك آمیز در سوریه ، اعلام كرد: آمریكایی ها در حالی روسیه را به جنایت جنگی در سوریه متهم می كنند كه خود در سراسر جهان جنایت های جنگی متعددی مرتكب می شوند.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، اتهامات اخیر آمریكا ضد مسكو را بازی جدید مقامات كاخ سفید عنوان كرد و گفت: آمریكایی ها در عراق، لیبی، یمن و افغانستان جنایت های جنگی بی شماری مرتكب شده اندكه باید در باره آنها به جهانیان توضیح دهند.
در همین حال در پی تشدید تنش میان دو كشور، پس از آنكه آمریكا از قطع همه همكاری های نظامی با روسیه درباره امور سوریه خبر داد، روس ها نیز توافق نامه های همكاری هسته ای میان دو كشور را به حالت تعلیق در آوردند.

به عقیده كارشناسان سیاسی، در روزهای اخیر تنش در روابط كرملین - واشنگتن به بالاترین سطح پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی رسیده است.

دسترسی سریع