شئونات مذهبی در بازی با كره جنوبی رعایت می شود

وزیر كشور : همه جوانب و شئونات مذهبی لازم در مسابقه فوتبال با كره جنوبی مدیریت و رعایت می شود و مردم و متدینان نگران نباشند.

1395/07/18
|
14:56
|

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه پاسداشت از خیرین امنیت ساز و برترین های مكنا در جمع خبرنگاران افزود: وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال تلاش بسیار زیادی كردند تا بتوانند موافقت كره جنوبی و مسئولان بین المللی فوتبال را برای تغییر زمان برگزاری این دیدار داشته باشند اما این تلاش ها به آنچه مورد نظر ما بود نرسید و نهایتا این دیدار در موعد خود برگزار خواهد شد.
وی به برخی دغدغه ها و نگرانی های متدینان و مومنان درباره این دیدار اشاره كرد و گفت: برخی نگرانند كه فضای عمومی فوتبال با شئونات مذهبی ما ناسازگاری داشته باشد و موجب جریحه دارشدن احساسات و عواطف مردم شود.
رحمانی فضلی افزود: ما از همه مدیران، بازیكنان، مربیان، داوران، هواداران، تماشاچیان و لیدرها تقاضا می كنیم كه فضا را به گونه ای آماده كنند كه رفتار و سكنات و اقدامات در زمان برگزاری این دیدار به گونه ای باشد كه به اعتقادات مذهبی خدشه ای وارد نشود و رسانه ها به ویژه صدا و سیما هم در این موضوع می توانند نقش خوبی داشته باشند.
وی گفت: شرایط باید به گونه ای مدیریت شود كه ما از طرف مردم احساس نگرانی نداشته باشیم.
وزیر كشور افزود: باید ملاحظاتی صورت گیرد تا جنبه های احساسی و هیجانی فوتبال كنترل شود و به طور قطع با شور و شعور و فهم بالایی كه در مردم سراغ داریم نباید نگران بود اما نیروی انتظامی موظف شده است همه تمهیدات را برای برگزاری خوب این دیدار بیندیشند.
رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه آیا تهدیدات خارجی بر ایران افزایش یافته است، گفت: بالاخره ایران مورد طمع و بغض دشمنان است و آنها با استقلال و آزادی ما مخالفند و ایران را به عنوان كشور حامی مصالح مسلمانان می دانند.
وی افزود: ما همیشه در معرض تهدید بوده‌ایم و با گذشته فرقی نكرده است و با حمایت ها و هدایت های مقام معظم رهبری و راهنمایی های رئیس جمهور آمادگی برخورد با تهدیدها را داریم.

دسترسی سریع