دریافت‌كنندگان حقوق‌های نامتعارف قبلی، هیچ تخلفی نكرده‌اند

معاون اول رئیس جمهور: قبل از مصوبه شورای حقوق و دستمزد، در خیلی از موارد حقوق‌ها بالا بود و گیرنده حقوق واقعاً هیچ تخلفی انجام نداده است.

1395/07/10
|
13:23
|

اسحاق جهانگیری در حاشیه افتتاح نمایشگاه عكس «دستاوردهای دولت» و در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: خوشبختانه با اصلاح بودجه 95 و سازوكارهای پیش‌بینی شده تا كنون بیش از 10 میلیارد تومان از مطالبات گندمكاران پرداخت شده است‌.

وی تصریح كرد: حدود 4 تا 5 هزار میلیاردتومان از مطالبات گندمكاران باقی‌مانده است و با پیش‌بینی سازوكارهایی حتما تا پایان مهر مطالبات آنها پرداخت می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تصاویر سیلوهای گندم در این نمایشگاه افزود: در سال 92 دغدغه‌های فراوانی برای تامین گندم وجود داشت و متاسفانه در برخی استان ها ذخایر گندم موجود تا دو روز رسیده بود اما خوشبختانه امروز به نقطه ای رسیده ایم كه میزان تولید گندم افزایش چشمگیری داشته و سیلوهای گندم پر شده اند و باید به دنبال راهكارهای ذخیره سازی گندم و یافتن بازارهای داخلی و خارجی برای این محصول باشیم.

وی گفت: میزان تولید گندم در سال جاری بیش از حد انتظار بود و تصور نمی شد كه تولید گندم به این میزان برسد.

دكتر جهانگیری ادامه داد: دولت گندم را از كشاورزان به مبلغ كیلویی 1300 تومان می‌خرد و در سال جاری 11.5 میلیون تن تولید گندم وجود داشته كه در مجموع دولت باید ظرف چند ماه بیش از 14 هزار میلیارد تومان به كشاورزان پرداخت می كرد.

وی افزود: در بودجه 95، رقم 5 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم پیش بینی شده بود و مابقی به عنوان كسری دولت بود كه با اصلاحیه بودجه كه به مجلس شورای اسلامی ارائه شد و راهكارهای دیگر، تا امروز بیش از 10 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم تامین و پرداخت شده و كمتر از 4 هزار میلیارد تومان دیگر باقی مانده كه دولت حتماً این مبلغ را تامین و به كشاورزان پرداخت خواهد كرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین به یارانه پرداختی به نانوایان اشاره و خاطرنشان كرد: دولت گندم را كیلویی 1300 تومان از كشاورز خریداری می كند و این گندم با قیمت كیلویی 650 تومان به نانوایان فروخته می شود و ما به التفاوت این دو عدد یارانه ای است كه دولت از محل بودجه می پردازد.

وی با اشاره به محدودیت های بودجه دولت در سال 95 به دلیل كاهش بهای نفت اظهار داشت: تلاش دولت این است كه علی رغم محدودیت بودجه، تا پایان مهرماه مطالبات كشاورزان و گندم كاران را پرداخت كند البته برخی پیمانكاران نیز مطالباتی از دولت دارند كه امیدوارم با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم در اسرع وقت مطالبات آنان را نیز پرداخت كنیم.

جهانگیری گفت: كارهایی كه در دولت تدبیر و امید انجام شده در مقایسه با شرایط كشور در زمانی كه دولت یازدهم مسئولیت اداره كشور را بر عهده گرفت، قابل مقایسه نیست و یكی از مهمترین دستاوردهای دولت، امید مردم به آینده كشور است به گونه ای كه آرامش و ثبات در كشور حكمفرما شده و شرایط به گونه ای نیست كه وضعیت اقتصادی كشور با جوسازی ملتهب شود و مردم به بازارها هجوم آورند.

دسترسی سریع