نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش در صورت نیاز باشند

فرمانده معظم كل قوا تاكید كردند: امروز ملت ایران به دلیل پافشاری بر اسلام، استقلال، ارزشهای والای خود و اعتقاد به حاكمیت دین خدا، با جبهه وسیعی از دشمنان مواجه است و نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش خود، در صورت نیاز، باشند.

1395/07/07
|
13:57
|

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم كل قوا صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم هوایی شهید ستاری حضور یافتند.

رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم با تأكید بر لزوم آمادگی های روزافزون «ایمانی و اعتقادی»، «علمی و فنی» و« سازمانی و انضباطی» نیروهای مسلح و انتقال تجربیات گرانبهای دفاع مقدس به نیروهای جوان، تاكید كردند: امروز ملت ایران به دلیل پافشاری بر اسلام، استقلال، ارزش های والای خود و اعتقاد به حاكمیت دین خدا، با جبهه وسیعی از دشمنان مواجه است و نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش خود، در صورت نیاز، باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای نیروهای جوان، مؤمن و كارآمد را ثروت بزرگ و واقعی كشور خواندند و با اشاره به دوران دفاع مقدس گفتند: دوران دفاع مقدس، آزمونی دشوار بود كه در آن، جوهر ارتش جمهوری اسلامی ایران آشكار، و كارهای برجسته و درخشانی به دست نیروهای ارتش انجام شد.

ایشان یكی از اقدامات ضروری در دانشگاه های نیروهای مسلح را آشنایی با دوران دفاع مقدس و تبیین آن شرایط برای نیروهای جوان دانستند و افزودند: جنگ تحمیلی هشت ساله در واقع یك جنگ بین المللی و تهاجم همه جانبه قدرت های بزرگ و دنباله روهای جهانی و منطقه ای آنها به مرزها، هویت، ارزش ها، نظام اسلامی و انقلاب ملت ایران بود.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: در این قیامت كبری و معركه عظیم، ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح با اتكا به نیروی ایمان و مقاومت و اعتماد به خدا و متكی به روح الله، قیامِ لله كردند و توانستند بر همه قدرت ها غلبه كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش گفتند: نسل گذشته شما چنین نسل پرافتخاری بود و اكنون شما جوانان میراث‌بَر آنها هستید.

ایشان با تجلیل از رشادت‌ها و جانفشانی‌ها و مجاهدت‌های سرداران و امیران ارتش همچون صیادها و بابایی‌ها، خاطر نشان كردند: امروز همه دنیا اعم از دوست و دشمن، بر زبان و در دل خود به عظمت، هوشمندی، شجاعت و اقتدار ملت ایران و نظام اسلامی معترف هستند.

رهبر انقلاب اسلامی ضمن تشكر از فرماندهان ارتش و فرماندهان دانشگاه های ارتش، در پایان سخنان خود تاكید كردند: به لطف و توفیق الهی، فردای كشور به مراتب بهتر و درخشان‌تر از امروز آن خواهد بود.

در ابتدای این مراسم، رهبر انقلاب اسلامی با حضور در یادمان شهدا، به شهیدان سرافراز ادای احترام و با قرائت فاتحه علوّ درجات آنان را از خداوند متعال مسئلت كردند.

فرمانده كل قوا، سپس از یگان های حاضر در میدان سان دیدند.

در این مراسم، یك روحانی نمونه، یك ایثارگر نمونه، سه تن از فرماندهان، دو تن از استادان و پژوهشگران و شش نفر از دانش آموختگان نمونه دانشگاه های ارتش هدایای خود را از دست فرمانده معظم كل قوا دریافت كردند.

همچنین فرمانده دانشگاه شهید ستاری دانشنامه دانش‌آموختگان دانشگاه را اخذ كرد و نماینده دانش آموختگان و نماینده دانشجویان دانشگاه شهید ستاری نیز مفتخر به دریافت درجه و سردوشی شدند.

قرائت سوگندنامه دانشجویان جدید، اجرای سرود دسته جمعی، و رزمایش میدانی «مدافعان حریم ولایت» از دیگر برنامه های مراسم امروز بود.

در این مراسم، همچنین امیر سرلشكر عطاءالله صالحی فرمانده كل ارتش با تاكید بر آمادگی ارتش، خاطرنشان كرد: ارتش انقلابی ملت ایران بر تهدیدات استكبار جهانی به سركردگی امریكا و توطئه‌های انگلیس و رژیم صهیونیستی به‌خوبی اشراف دارد و آماده پاسخگویی و دفع هر گونه تجاوز و تهدید دشمن در دورتر از مرزها هستیم.

امیر سرتیپ دوم هادیان فرمانده دانشگاه علوم هوایی شهید ستاری نیز گزارشی از روند تحصیلی و آموزش های تخصصی، علمی و برنامه‌های تربیتی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های افسری ارتش بیان كرد.

در ادامه مراسم، یگان های حاضر در میدان از مقابل جایگاه رژه رفتند.

دسترسی سریع