رهبری اجازه مذاكره با آمریكا درباره منطقه و سوریه را ندادند

امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و خانم هدیه خلف عباس رئیس مجلس سوریه درباره جزییات تشكیل كمیته دوستی مجالس دو كشور ، رایزنی كردند.

1395/07/07
|
09:42
|

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس مجلس سوریه كه به دعوت دكتر لاریجانی در تهران بسر می برد نخستین سفر خود در این سمت به كشورمان را نشانگر عمق روابط راهبردی دو كشور خواند و افزود: ملت و دولت سوریه هیچ گاه حمایت های جمهوری اسلامی را در مقطع حساس و تاریخی منطقه از یاد نخواهند برد.
خانم هدیه عباس تشكیل گروه دوستی پارلمانی به ریاست دكتر لاریجانی در مجلس دهم را نشانگر اهمیت نگاه تهران به دمشق دانست و افزود: بزودی گروه دوستی مجالس سوریه و ایران نیز به ریاست رئیس مجلس سوریه در دمشق شروع به كار خواهد كرد.
وی ادامه چهل دقیقه عملیات جنگنده های امریكایی علیه نظامیان ارتش سوریه در حومه حلب را همزمان با اتش بس كه منجر به شهادت حداقل هشتاد نظامی سوریه در حال مبارزه با تروریسم شد نشانه حمایت كاخ سفید از تروریسم خواند.

امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل نیز در این دیدار تاكید كرد كه در جریان این سفر حسب توافق روسای مجالس در مذاكرات اخیر تهران ، گروه دوستی پارلمانی به ریاست رئیس مجلس شورای اسلامی و متشكل از نمایندگان فعال مجلس تشكیل می شود كه نقش آن در پیگیری همه جانبه روابط دو كشور ممتاز خواهد بود.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: در ماه های اخیر امریكایی ها بطور غیرمستقیم تلاش كردند جمهوری اسلامی ایران را تشویق و به روش دیپلماتیك وادار كنند كه بپذیریم بشار اسد در اینده سوریه نقش نداشته باشد، مواضع دقیق مقام معظم رهبری و راهبرد نظام مانع تحقق اهداف امریكا و رژیم صهیونیستی در این موضوع شد.
در همین زمان نیز امریكایی ها تلاش فشرده ای به عمل اوردند كه روسیه را با روش تهدید و تطمیع وادار به همراهی با كاخ سفید در حذف بشار اسد نمایند كه مسكو هم هوشمندانه رفتار كرد.
مقام معظم رهبری با درایت همیشگی اجازه مذاكره با امریكا را در موضوع منطقه و سوریه ندادند چرا كه تاریخ انقلاب و تاریخ معاصر اثبات می كند وعده دولتمردان امریكایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

دسترسی سریع